main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Kabe kiirturniir endise teedevalitsuse rändauhinnale

Kategooriad: Kabe
Autor: Alver Kivi
21.02.2020
18:50

1986. aastal hankis tolleaegne teedevalitsuse noor tootmisjuht ja spordiorganisaator Oleg Rahumeel Järvakandi Klaasivabrikust rea originaalseid klaasist auhindu. Üht nendest -kabekiirturniiri rändauhinda on välja mängitud nüüd juba 35 korda. Selle on vähemalt aastaks oma valdusse saanud 9 kabetajat. Kõige rohkem Paul Antsaar – 7 korda, aga neljapäevaõhtuse turniiriga jõudis Ivar Truu sama kaugele.

Seitse osavõtjat oli üheringiliseks turniiriks vähevõitu, kaheringiliseks jälle paljuvõitu. Asi lahendati nii, et mängiti ikkagi 2 ringi, kuid väga lühikese (6 minutit partiile) mõtlemisajaga.

Kahepartiilise mikromatši kaotamist õnnestus peale Ivari vältida veel Jüri Siimul ning Heino Tammeaidil, kuid võite oli I. Truul tervelt neli Siimu kahe ning Tammeaidi ühe vastu.

Kui viimases topeltvoorus I. Truu esimeses voorus Siimu võitis, oli esikoht otsustatud. Teises partiis Siim revanšeeris ning edestas võrdsete punktide juures Priit Jürjot, kellel oli sisse lipsanud ka üks kaotatud mikromatš. Veel parema lõpptulemuse rikkusid Jürjol ära kaks ajaületust paremates seisudes.

Lõppjärjestus: 1. I.Truu 8,5  2. Jüri Siim, 3. Priit Jürjo – mõlemal 7,5  4.-5. Heino Tammeaid ning Jaan Truu – mõlemal 6,5 punkti. Tunnustust väärib ka Olev Krulli kuues koht 3,5 punktiga. Väga kitsid olid konkurendid talle punkte loovutama, kui Krull pärast pikka vahepidamist taas võistlustel mängima hakkas, aga iga korraga on ta punkte juurde võidelnud.

Jaan Truu

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.