main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Jaan Truu omas elemendis. Alver Kivi

Jaan Truu omas elemendis. Alver Kivi

Kabe karikavõitja on Jaan Truu

Kategooriad: Kabe
Autor: Alver Kivi
19.09.2017
08:27

Uus kurblik “rekord”! Kuigi pealt vaatamas käis veel paar kabetajat, asuti maakonna karikavõitjat selgitama kolmekesi, mängides kaks ringi.

Ivar Truu – Villu Kallase partiis lasi Kallas läbi lihtsa kabestamiskombinatsiooni, kuid tema õnneks oli materjali laual juba vähe ja leidus viigivariant, mille Kallas ka üles leidis.

Jaan Truu  – Ivar Truu mängisid kiilavangu harva kasutatavat varianti. Pärast partiid arvasid mõlemad, et must eksis otsustavalt juba 8.käigul. Tegelikult see nii ei olnud, kuid mittestandardses seisus ei orienteerunud Ivar õigesti ja kaotas.

Kallase – Jaan Truu partiis lasi valge läbi lihtsa kombinatsiooni, kuid otsustav viga oli tehtud juba käik varem. Umbes samamoodi ja samas avangus kaotas Kallas Ivarile ka teise ringi avapartii.

Nüüd oli tabeliseis selline, et ka Ivar Truu – Jaan Truu viigi korral jäänuks viimane püüdmatult ette. Aga Jaan lasi läbi sellise kombinatsiooni, mille nägemine ja vältimine on kohustuslik ka välkmängus.

Viimases partiis Jaan Truu – Villu Kallas mängis Kallas avangut pehmevõitu, kuid seis oli keeruline ja keskmängus saavutas  Kallas võrdsuse. Paraku eksis ta seejärel uuesti ja kuigi Jaan kippus mõtlemisajaga hätta jääma, võitis ta siiski partii ning sai aastaks hoiule uue, järjekorras viienda rändkarika. Järgnesid Ivar Truu ja Villu Kallas.

Jaan Truu

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.