main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Matš käib. Erakogu

Matš käib. Erakogu

Judokatele Narvast pronksmedal

Kategooriad: Judo
Autor: Alver Kivi
17.09.2018
07:43

Eesti Judoliit ja judoklubi Buffen-do viisid 15. septembril läbi karikaturniiride sarjas selle õppeaasta esimese võistluse Narva Cup 2018. Osavõtjaid oli 186 kuuest riigist, kes heitlesid medalite eest kolmes vanusegrupis.

Traditsiooniliselt oli kohal kõige enam sportlasi Venemaalt. Saaremaad esindasid seekord kolm poissi Saaremaa spordikoolist. Kõige paremini võistles seekord kuni 12-aastaste kehakaalus -42 kg Aleksander Väin.

Esimesena läks ta kokku  Karl Tammega Toni judokoolist, kelle ta alistas suhteliselt kiiresti. Aga teises kohtumises Venemaa esindaja Maksim Romanoviga  tuli tal vastu võtta kaotus. Pronksmedali matšis läks Aleksander kokku läti noore judoka Fricis Štraussiga. Aleksander Väin alustas heitega ja sai hindeks wazari. Lätlane vastas kohe samaväärse heitega. Paarkümmend sekundit enne normaalaja lõppu õnnestus meie poisil teha veel üks wazari vääriline heide ja saada kolmas koht selles kehakaalus.

Samas vanusegrupis maadelnud Markus Trei oli esimese kohtumise ajal ilmselt liiga närvis ja kaotas täiesti võidetavale poisile. Teise matši ajal võttis ta ennast kokku ja võitis. Aga kolmas vastane oli ilmselt temast üle ja vaatamata Markus Trei väga vaprale esinemisele tuli vastu võtta kaotus.

Robin Pruunlep kuni 14 aastaste kehakaalus -42 kg ei suutnud seekord ennast maksma panna ja langes kahe kaotusega välja.  Narva karikaturniir on kahtlemata üks raskemaid ja kahe eelneva aasta jooksul ei õnnestunud meil saada sealt ühtegi medalit. Saavutatud pronksmedalit võib pidada üsna heaks kordaminekuks.

Olev Väin

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.