main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Jorgen Pettersson: Guernsey korraldab parimad Saarte mängud

Kategooriad: Saarte mängud
Autor: Alver Kivi
03.08.2022
23:06

Rahvusvahelise Saarte Mängude Assotsiatsiooni esimehe Jorgen Petterssoni sõnul suudab Guernsey järgmisel aastal korraldada kõigi aegade parimaid Saarte mänge.

Juulis viibisid liikmes saarte delegaadid Guernseyl, et inspekteerida võistluste toimumise kohti ja pidada arutelusid organisatsiooni võimalikest arengutest. „Arvame, et järgmised mängud tulevad kõigi aegade parimad,” ütles Jorgen Pettersson BBC Radio Guernseyle.

“Guernsey on esimene meie liikmes saartest, kes on saanud võõrustajaks kolmandat korda ja me hindame seda väga. See näitab liidrirolli ja on inspiratsiooniks ka teistele meie liikmes saartele.“

Pettersson ütles, et Guernsey on sportlik saar, millel on mängupaigad ja entusiasm olemas ning teadmised suurürituste korraldamisel, nii et tegelikult pole midagi muud peale sportliku konkurentsi, millest hetkel kõik puudust tunnevad.

Guernsey on varem võõrustanud 1997. ja 2003. aasta Saarte mänge ning järgmise aasta 8.-14. juulini on saarel oodata üle 3000 võistleja, treeneri ja ametniku. Petterssoni sõnul tuletasid Guernseyle kokku tulnud delegaadid talle meelde, kui olulised on Saarte mängud selle liikmes saarte spordiringkondade jaoks, kuna nad on pandeemia tõttu oodanud oma viimast üritust neli aastat.

„Alustuseks nägime vaeva, et mõista, mis tegelikult toimub, me kõik mäletame 2020. aasta kevadet, kui arvasime, et see võib üsna pea läbi olla ja pidime mõistma, et see pole nii,” ütles Pettersson.

„Kõigepealt tuli teha otsus lükata mängud mitte aasta, vaid kahe võrra edasi ja seejärel julgustada liikmes saarte inimesi spordiga tegelema. Meil oli küll digiüritus kõikidele huvilistele jooksmiseks ja see oli populaarne, kuid ilmselt oleme selle kahe rahunemisaasta jooksul aru saanud, et see pole see, milleks me siin oleme. Oleme siin konkurentsi ja sõpruse pärast ning võistlemine ja sõprus toimub päriselus, mitte meeskonna koosolekul.“

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.