main banner
Saaremaa Spordisõber logo
John Kaju võistlemas: International Formula Windsurfing Class

John Kaju võistlemas: International Formula Windsurfing Class

John Kaju sai purjelaua Formula klassi MM-il 14. koha

Kategooriad: Purjetamine
Autor: Alver Kivi
06.06.2017
14:18

Üle mitme aasta korraldati Formula maailmameistrivõistlused mandril, sedapuhku Euroopas Sylt’is. Saksamaal on Formula klass väga populaarne ja konkurents ülimalt tugev. MM-il osales 50 võistlejat 15 riigist. Eestit esindas tiitlivõistlustel John Kaju (EST24) Saaremaa Surfiklubist.

Nädal aega kestnud võistluse käigus tehti 14 sõitu. MM-i võitis Vincen Langer Saksamaalt. Teise koha saavutas vanameister Steve Allen Austaraaliast ja kolmandaks tuli eelmise aasta maailmameister Alexandre Cousin Prantsusmaalt. John Kaju saavutas maailma tippude seas sõidutulemustega 11, 14, 3, 14, 12, 8, 13, 11, 13, 13, 18, 15, 12, 13 kokkuvõttes 14. koha.

“Seitse päeva tãis õnnestumisi, pettumusi, tuult ja vaikust, päikest ja vihma. Viimaseks päevaks, nagu kirss tordil, oli korralik tugev tuul. Tipus on tase väga ühtlane. Näiteks viimase sõidu lõpetasin eelmise aasta maailmameistri ees ning polnud isegi top kümnes. Igal juhul oli väga raske, aga põnev võistlus. Nüüd ootab ees nädal puhkust, trenni ja ettevalmistust järgmisel esmaspäeval algavaks slaalomi MM-ks,” võttis Kaju võistlusnädala kokku.

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.