main banner
Saaremaa Spordisõber logo
John Kaju tumult püüdmas. Erakogu

John Kaju tumult püüdmas. Erakogu

John Kaju püstitas Eesti uue kiirusrekordi

Kategooriad: Purjetamine
Autor: Alver Kivi
12.05.2018
16:56

Lõuna-Prantsusmaal La Franquis püstitas John Kaju uue Eesti purilaua kiirusrekordi 1×10 s, mis on nüüdsest 81,2 km/h. Kaju ületas nelja aasta taguse Erno Kaasikule kuulunud rekordi.

“Siia tulin lootusega saada lõpuks see 8 ette ja kui 80 juba käes pole see rekord ka kaugel,” lausus John Kaju. “Kuna Eestis selliseid tingimusi ei leia, siis läks ikkagi harjumiseks aega. Esimese päeva laeks jäi 78, teise päeva lõpuks sain juba 81 kätte, aga 10 sek rekordist jäi 0,08 km/h puudu. Kolmas päev oli kõige lahjema prognoosiga ja erilist lootust polnud. Õnneks hakkas päiksega tuul võimendama ning suund läks ka sobivamaks, nii et mingi aeg olid praktiliselt ideaalsed tingimused. Tuli ainult väga täpselt puhangusse oma kiirendus ajastada ja oligi rekord käes.”

John Kaju ütles, et ta pole küll palju sellistes kiirussõidu kohtades käinud, aga rekordi sõitmine nõuab ikkagi õigel ajal õiges kohas õige varustusega olemist. “Pole nagu 100 m jooks, et võid igal ajal minna ja joosta,” märkis ta.

“Seetõttu on väga hea meel, et mul õnnestus see rekord enda kätte saada ja eriti hea meel on mul selle üle, et rekord tuli nii suure varuga, sest kõigi aegade Eesti edetabelis on praegu teine tulemus 77 ja kolmas/neljas 74 km/h. Kui seda kiirust taga ajada, siis on kogu aeg tunne, et võiks olla veel kiirem ja veel rohkem tuult.”

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.