main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Naiskonnad. Margus Kuusk

Naiskonnad. Margus Kuusk

JK Saarepiiga – Saaremaa meister naiste jalgpallis 2017

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
30.10.2017
11:23

29. oktoobril korraldas MTÜ Jalgpalliklubi Saarepiiga koostöös Saaremaa Spordiliiduga Kuressaare jalgpallistaadionil Saaremaa jalgpalli meistrivõistlused naistele.

Vaatamata külmale ja märjale sügisilmale osales kolm naiskonda – FC Kuressaare, Saurused ja JK Saarepiiga.

Esimeses mängus läksid vastamisi FC Kuressaare ja JK Saarepiiga naiskonnad.

FC Kuressaare, kelle koosseisus mängisid väga noored tütarlapsed, tegemist järgmisel aastal U15 vanusegrupis mängiva võistkonnaga ning JK Saarepiiga, naiskond kes saavutas lõpenud hooajal Eesti naiste meistrivõistlustel II liigas 5.koha.

Mängu esimene pool kulges võrdsete heitluses. Noored mängisid kogenenud naiskonna vastu väga südikalt ning vaatamata mõlema võistkonna mitmetele võimalustele jäid esimesel poolajal väravad löömata. Mängupildist oli näha, et JK Saarepiiga ei mänginud päris oma mängu ja FC Kuressaare tüdrukud, vastupidi, olid väga innustatud ning kokkuvõttes oligi mäng võrdne.

Teisel poolajal sai JK Saarepiiga siiski oma tahtmise, Kersti Riil lõi 2 vastuseta väravat. Kuigi JK Saarepiiga tõstis mängutempot, ei suudetud kõiki võimalusi ära lüüa. Kindlasti oli selles ka „süüdi“ FC Kuressaare väravas väga ilusat mängu teinud Victoria Vihman, kelle õige kohavalik ja kiired reaktsioontõrjed hoidsid noored tüdrukud ilusasti mängus. Lõpuvile kõlades oli võitnud JK Saarepiiga 2:0.

Teises mängus kohtusid JK Saarepiiga ja Saurused naiskond.

Saurused naiskonna koosseis koosnes tütarlastest, kes lõpenud hooajal mängisid Eesti meistrivõistlustel naiste I liigas FC Kuressaare naiskonna eest.

Taas oli väljakul võrdsete mäng, kus võimalusi oli nii ühel kui teisel. Väike ülekaal esimesel poolajal oli Saurused naiskonnal, tingituna ehk sellest, et JK Saarepiiga oli ühe 40 minutilise mängu juba teinud. Teisel poolajal hakkas mängu rohkem kontrollima JK Saarepiiga. Eriti palju jäeti ruumi piigadele keskväljal, kus tegutses nende mängiv treener Kateriin Kuusk. Sealt tekkisid mitmedki olukorrad, mis võinuks lõppeda väravaga. Ühe võimaluse JK Saarepiiga ka realiseeris, kui keskväljal palli saanud Kateriin vastastest mööda mängis ning postipõrkest värava lõi.

Mängu lõpus Saurused viigistasid mängu – Saurused mängija Eva Ratas, kes hea petteliigutusega vastasest mööda mängis ning palli kindlalt väravasse lõi. Kokkuvõttes võrdsete mäng ja viik 1:1.

Ennem viimast mängu oli tabeliseis põnev – JK Saarepiiga 4 punkti, Saurused 1 punkt ja FC Kuressaare 0 punkti.

Kolmas mäng – Saurused ja FC Kuressaare.

Mäng algas ettevaatlikult. Palli kontrollisid rohkem Saurused, FC Kuressaare vastas kontratega. Taas jäi silma väga head tõrjetööd teinud Victoria Vihman. Kõik pallid, mis väravale löödi, ta tõrjus. Vahel oli ka õnne, aga õnn soosibki tugevamaid.

Mänguskoori avas üllatuslikult FC Kuressaare võistkond, kui Kristina Teern´i nurgalöögist antud pall otse väravas maandus. Kindlasti väike šokk Saurused võistkonnale. Ja sellega veel asi ei piirdunud. Mängu esimene poolaeg oli Kristina Teern´i mäng, kes suutis veel lisaks kaks väravat lüüa. Teda toetas Kaili Lilles ühe väga ilusa tabamusega. Ka Saurused skoorisid, kui harvadest eksimustest tüdrukute väravavaht palli väravasse kukutas. Esimene poolaeg FC Kuressaare juhtimisel 4:1.

Teisel poolajal Saurused olid selgelt aktiivsem pool. Neil õnnestuski vahet vähendada, kui Eva Ratas oma teise värava ja Marilis Remmel esimese tabamuse sel turniiril kirja said. Lõpuvile kõlades olid FC Kuressaare tüdrukud saavutanud igati teenitud 4:3 võidu ning koos sellega turniiril teine koht. Saaremaa 2017.aasta meister naiste jalgpallis on JK Saarepiiga. Kolmanda kohaga pidi leppima seekord naiskond Saurused.

Koosseisud:

JK Saarepiiga

Kätriin Tamm, Kersti Riil, Kristina Ivaškiva, Marika Koppel, Liisu Koppel, Mariliis Kull, Eva Sagor, Lota Sagor, Kateriin Kuusk, treener Margus Kuusk

FC Kuressaare

Victoria Vihman, Kristina Teern, Helina Tarkmeel, Kaili Lilles, Liisu Lilles, Marii Silts, Liise Lindau, Greteliis Nisu, Sessely Järvalt, treener Reivo Vinter

Saurused

Johanna Priske, Kerli Kask, Karmen-Kelsi Kruut, Gerly Ots, Eva Ratas, Marilis Remmel, Eliisa Saar, Anne-Mai Alas

Turniiri parimaks väravakütiks oli Kristina Teern kolme tabamusega.

Turniiri parimaks väravavahiks oli kindlalt Victoria Vihman.

Tabeliseis:

JK Saarepiiga 4 punkti

FC Kuressaare 3 punkti

Saurused 1 punkt

Väravalööjad:

Kristina Teern 3 väravat

Kersti Riil 2 väravat

Eva Ratas 2 väravat

Kateriin Kuusk 1 värav

Kaili Lilles 1 värav

Marilis Remmel 1 värav

Kohtumiseni Saaremaa minijalgpalli meistrivõistlustel naistele, 24. veebruaril 2018.

Lugupidamisega

Margus Kuusk

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.