main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Mihkel Tanila ja Alexander Tusch. Alver Kivi

Mihkel Tanila ja Alexander Tusch. Alver Kivi

Jelgava mehed Saaremaal sõnaõigust ei saanud

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
03.12.2017
20:47

Balti võrkpalliliigas ei loovutanud Saaremaa VK kodus külla saabunud VK Biolars/Jelgavale geimigi ja võitis 3:0.

Kuressaare spordihoones mängitud kohtumises oli tasavägiseim esimene geim, mille võõrustaajd võitsid 26:24, teine võideti aga kindlalt 25:17.  Kolmandas kordus juba tavapäraseks saama hakkav stsenaarium, kus Saaremaa mehed jäävad kaotusseisu ja võitmiseks tuleb hakata tõsisemalt pingutama.

Nii avastati end 0:3 ja 2:7 kaotusseisust. Mihkel Tanila serviässast jõuti viigini 15:15 ja hoo üles saanud väljakuperemehed lätlastele enam sõnaõigust ei andnud. Rauno Tamme lõpetas geimi numbritega 25:18.

“Tund kuusteist minutit väga tõsist võrkpalli esimesest punktist peale,” märkis treener Urmas Tali. “Eilsest mängust oli soojendus all ja mingil hetkel hakkavad asjad välja tulema. Meil õnnestus esimese geimi lõpus lihtsalt seda asja kontrolli all hoida ja geimilõpp ära murda. Teises oli allaandmise moment vastaste poolelt.”

Urmas tali sõnul oli paraku kolmanda geimi algus saarlastele klassikaline. “Ei saa aru, räägi või ära räägi,” lausus ta. “Kui sul on kaheksa punkti peal geimis juba kaks vaheaega võetud, siis järelikult on jama. See on meeste peas kinni.”

Nüüd ootab kolmapäeval ees karikavõistluste poolfinaal võõrsil Rakverega. “Proovisime see nädalavahetus terveks jääda,” selgitas peatreener. “Õnneks on poolfinaal kahes mängus kinni ja kui me libastume, siis on meil siin võimalik ennast veel korrigeerida.”

Samas on mitmed mehed vigastuse väljas ja Rakveres mängida ei saa. Ka Urmas Tali tunnistas, et olukord on keeruline. “Peamine, et nädalavahetus läks hästi, keegi endale midagi külge ei pookinud, kõik mehed jäid terveks ja selles mõttes läks hästi,” lausus ta.

Biolarsi vastu olid saarlastest resultatiivsemad Siim Põlluäär 19 ja Rauno Tamme 11 punktiga.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.