main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Järgmise aasta Saarte mängude saatus selgub ilmselt septembris

Kategooriad: Saarte mängud
Autor: Alver Kivi
08.07.2020
11:17

Ajal mil 2021. aasta Saarte mängudeni Guernseyl on jäänud vähem kui aasta ähvardab seda rahvusvahelist võistlust saada maailma haaranud koroona kriisi ohvriks. Otsus selle kohta, kas mängud saavad edasi minna, tehakse tõenäoliselt septembris.

Pandeemia on juba ära jätnud paljud maailma tippvõistlused, teiste hulgas Tokio olümpiamängud ja jalgpalli Euroopa meistrivõistlused ning hoobi võivad saada ka järgmise aasta suvesse kavandatud Saarte mängud.

Guernsey 2021 mängude direktor Julie Bowditch vestles samal teema virtuaalsel koosolekul 23 liikmesaare ja Rahvusvahelise Saarte Mängude Assotsiatsiooni (IIGA) täitevkomitee esindajaga.

„Teeme kõvasti tööd, et tuua oma 2021. aasta plaanidesse kindlust ja tagasiside saamine liikmessaartelt on olnud selle kava oluline samm,” sõnas ta. „Liikmesaared peavad IIGA üldkoosoleku kokkukutsumist võimalikuks septembri lõpus, kui Guernsey tervishoiu- ja sotsiaalhoolekandekogude suuniste põhjal tehakse otsus, kas meil on võimalik mänge korraldada nendeks kavandatud kuupäevadel.“

Julie Bowditch ütles, et korraldajad jätkavad koostööd IIGA, liikmessaarte, oma spordikoordinaatorite, sponsorite, vabatahtlike meeskondade ja Guernsey valitsusega, et tagada võimalikult heade mängude korraldamine. „Kõige olulisem kaalutlus on siiski rahva tervis ja me otsustame tegutseda vastutustundlikult,” rõhutas spordijuht.

IIGA esimees Jorgen Pettersson loodab, et mängud suudavad ikkagi inspireerida liikmessaari osalema, kui nad taastuvad pandeemia tagajärgedest. „See on majakas, mitte ainult meie saarte, vaid kogu spordimaailma jaoks, sest me peame kõigile näitama, et tuleme tagasi, kavatseme selle läbi teha ja saame sellest tugevamaks,” ütles ta.

„Inimesed peavad kokku tulema, me peame üksteiselt entusiasmi saama ja üksteist inspireerima. Rahvusvahelised Saarte mängud Guernseyl on kindlasti üks neist hetkedest, kus me võiksime olla ülejäänud maailmale eeskujuks.“

Mängud peaksid toimuma 3. – 9. juulil 2021, sportlased võistleksid 14 spordialal. Järgmise aasta mängud kujuneks praeguste andmete põhjal kõigi aegade suurimaks, sest osalema oodatakse umbes 3500 inimest.

 

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.