main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Jan Važinski meeskonda juhendamas. Allan Mehik

Jan Važinski meeskonda juhendamas. Allan Mehik

Jan Važinski: peame parandama rünnaku efektiivsust

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
03.07.2019
09:28

FC Kuressaare ületas kohtumises Narva JK Transiga tänavuse jalgpalli Premium liiga ekvaatori kuuendal kohal ja mullusega võrreldes on kogutud 3 punkti rohkem. Peatreener Jan Važinski sõnul on meeskond paremini mänginud, kusjuures on liiga võrdsem ja punktid tulevad palju raskemalt.

“Nüüd on oluline, kuidas me mängime suvel,” lausus Jan Važinski. “Aga kindlasti peame vaatama kuidas oma mängu parandada ja parandada tuleb palju. Eeskätt peame oma võimalusi ja reserve optimaalsemalt kasutama. Kindlasti peame olema rünnakul teravamad, sest tahame rohkem väravaid lüüa.”

Seni on FC Kuressaare 18 mänguga sahistanud vastaste väravavõrku 11 korda, mida on kindlasti vähe. Jan Važinski hinnangul võiks see väravate arv olla isegi suurem, aga oluline on püsida meeskonnana balansis.

“Küsimus pole selles mitu mängijat osaleb rünnakul, vaid küsimus on kvaliteedis,” rõhutas peatreener, lisades, et siin on vaja palju juurde panna. “Palli valdamine on meil olnud läbi aegade nõrgaks kohaks, kuid samas ei anna see lisapunkte. Küsimus on selles, kuidas kasutada neid hetki efektiivselt, kui oleme palliga ja palliga üleminek peab paremini toimima.”

Jan Važinski sõnul on kõik võimalused rünnaku parandamiseks olemas, sest eelmise aastaga võrreldes on mängijate valik laiem ja konkurents on tihedam. “Ma arvan, et see annab meile võimalusi juurde. Need mehed, kes on liitunud on oma koha välja mänginud ja lisakäigu toonud,” märkis ta.

Samas ei välistanud peatreener võimalust meeskonda lisajõudu juurde tuua. “Sõltub konkreetsest mängijast ja inimesest, kindlasti registreerime Mario Sterni, millega on meil üks ründaja juures ja saame lisakäigu. Vaatame, millised võimalused meil veel on,” lausus ta.

Kui eelmisel aastal oli meeskond saanud Premium liigas sama ajaga 4 võitu ja 2 viiki siis tänavu 4 võitu ja 5 viiki ehk üheksa mängu pole tihedas konkurentsis kaotatud. “Rõõmustab, et kaitses oleme eelmise aastaga võrreldes olnud palju paremad,”  rääkis Jan Važinski.

“Tähtis on ka see, et kaotusseis ei löö meid endast välja ning siin on heaks näiteks kaks viimast kodumängu Tammeka ja Transiga. Need võistkonnad osakvad mängida palliga, aga me tulime välja kaotusseisust.”

Jan Važinski sõnul tuleb hooaja teine pool tuline ja 30 punkti peaks tagama püsimajäämise. Päris nii ei lähe, et natuke üle 20 piisab, kui mullu,” leidis ta. “Omavahelised mängud on väga tähtsad. Maardu, Tulevik ja Kalev on peamised konkurendid. Samas ka teistega kohtumistes ei saa võitlusest loobuda ja peab üritama veel kusagilt punkte võtta, sest mängude valimisega kaugele ei jõua.”

 

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.