main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Karmo Paju on jõudmas vastaste karistusalasse. Alver Kivi

Karmo Paju on jõudmas vastaste karistusalasse. Alver Kivi

Jalgpallur Karmo Paju valmis tippujõudmiseks endast kõik andma

Kategooriad: Spordipealinn
Autor: Alver Kivi
29.05.2015
09:08

Hiljuti 15 päeva ja 230 päeva vanusena FC Kuressaare noorimaks väravalööjaks tõusnud Karmo Pajul on tänu isale jalgpallipisik sees juba sünnist saati ja juba 6-aastaselt läks ta esimest korda jalgpallitrenni, kus treeneriks oli endine Eesti jalgpallikoondise kaitsemängija Janek Meet.

Noorima väravalööja tiitlist noormees suurt numbrit ei teinud: „Mängus ei olnud aega sellele mõelda, sest oli vaja edasi võidelda. Koduteel toimunule tagasi mõeldes oli ikka hea tunne, et värava lõin, aga kui meeskond kaotab, on tabamusel vähe kaalu.“

Poolkaitsja tõdeb oma tugevustest rääkides, et tahtmise taha ei ole tal kunagi midagi jäänud, kuid igat mänguelementi tuleb eesmärkide täitmiseks veel kõvasti paremaks lihvida.

Juba mitu aastat  mängijat erinevates noortevõistkondades juhendanud Maikko Mölder näeb temas suurt potensiaali. „Karmo on andekas noor jalgpallur, kes mängib suure kire ja tahtmisega, andes endast alati kõik ja ta võib võidelda kasvõi pisarateni,“ märgib treener, lisades, et suurteks plussideks on ka tehnika ning veel toob treener välja nooruse kohta väga hea väljakunägemise. „Kõige rohkem arenguruumi on tal kiiruses ja füüsilises pooles,“ ütleb Mölder.

Mängijal endal jagub pikaaegse treeneri kohta ainult kiidusõnu: „Maikko on mulle õpetanud eelkõige kavalust ja mõtlemist väljakul, oma tugevate külgede kasutamist. Ta on andnud kõvasti motivatsiooni ja pannud mind seda mängu täiega nautima.“

Samuti esindusmeeskonnas juba väga noorelt tegusid teinud Margus Rajaverile on Paju juures nende väheste koosmängitud minutite jooksul silma jäänud suur tahtmine ja julgus minna täiega igasse olukorda, seda ka endast tunduvalt kogukamate mängijate vastu. „Jõudu oleks muidugi juurde vaja, aga lihast on poisil aega veel kasvatada küll,“ lisab Rajaver.

Senine hooaeg U-17 eliitliigas, kus ta saab sel hooajal põhilise mängukoormuse, on meeskonnal kulgenud üle kivide ja kändude ja Paju sõnul on peamine põhjus järgmine: „Paljuski on asi jäänud suhtumise taha, sest kohati jääb mulje, et mängudel käiakse ainult hobikorras ja seltskonna pärast, aga mina arvan, et nii ei ole päris õige ja tulemused kannatavad tänu sellele.“

Noorte mängijate suhtumises näeb suuri vajakajäämisi ka FC Kuressaare peatreener Pelle Pohlak: „Noores eas on kõige tähtsam suur tahe ja pingutus eesmärkide poole ja selles osas saaksid juurde panna sisuliselt kõik klubi noormängijad.“

Paju juures toob Pohlak välja võitlustahte ja julguse mängida palliga, kuid samas möönab treener, et parandama peaks suutlikkust anda endast sada protsenti kogu 90 minuti jooksul koos targa positsioonilise mänguga.

Sügisel siirdub Karmo Paju, kelle jalgpallist ja trennist vaba aeg kulub kallite inimestega koos olemisele ja puhkamisele, igal juhul õppima Tallinnasse, kuid pole veel kindel, kas jalgpallikallakuga Arte Gümnaasiumisse või kuhugi mujale.

Karli Saar

 

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.