main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Eelmise aasta start. Allan Mehik/Saarte Hääl

Eelmise aasta start. Allan Mehik/Saarte Hääl

IV Ultima Thule maratonile on oodata rekordarv osalejaid

Kategooriad: Kergejõustik
Autor: Alver Kivi
06.09.2019
08:29

Järgmisel laupäeval, 14. septembril kell 11 antakse Kuressaare lossihoovis start IV Ultima Thule maratonile. Kuressaare linnas ja selle lähiümbruses kulgeval rajal on võimalik joosta nii maratoni, poolmaratoni kui ka 10 kilomeetrit, kahele lühemale distantsile on oodatud ka kõndijad ja kepikõndijad ning 10 km rajale lapsevankrite ja -kärudega liikujad.5. septembri seisuga on Ultima Thule maratoni stardinimekirjas 221 osalejat: 28 soovib joosta maratoni, 48 poolmaratoni ja 58 jooksjat 10 km. 24 kõndijat ja kepikõndijat on ennast kirja pannud 21,1 km distantsile, 10 km rajale on plaanis minna 36 kõndijal ning 27 lapsevankri või -käruga liikujal. Poolmaratoni tuleb jooksma ka Ultima Thule maratoni idee autor Rasmus Kagge.

Eelregistreerimine kestab kodulehel http://ultimathulemarathon.com 12. septembrini, kuid ennast saab kirja panna ka stardipäeva hommikul lossihoovis.

Kõik jooksu- ja kõnnidistantside lõpetajad saavad Ultima Thule maratoni uue kujundusega medali. Lisaks autasustatakse iga distantsi kolme kiiremat mees- ja naisjooksjat meenega. 10 km distantsil lapsevankrite ja -kärudega osalejad saavad samuti medali, lisaks on neil võimalus võita loosiauhinnana Stroller24 poolt välja pandud hinnaline Thule Sport 2019 sportkäru, mis sisaldab jooksu-, jalutus- ja rattasõidukomplekti. Auhindu loositakse välja ka kõigi startijate vahel.

Lossihoovi ja raja äärde on oodatud ka kaasaelajad ning ergutajad. Ühtegi tänavat ei suleta, mistõttu paluvad korraldajad kõigil kergliiklejatel ja autojuhtidel olla maratoni ajal ehk 14. septembril kell 11–17 tavapärasest veelgi tähelepanelikum ning arvestada teedel liikuvate jooksjate ja kõndijatega. Samuti palutakse hoida jooksurajal ja selle läheduses koerad rihma otsas.

Ultima Thule maratoni start antakse laupäeval, 14. septembril kell 11 Kuressaare lossihoovis, kust pikemate distantside jooksjad ja kõndijad liiguvad marsruudil Allee – Uus – Kaevu – Pärna – Pihtla tee – Transvaali tänav ja sealt edasi mööda Tallinna tänava kergliiklusteed. Rada kulgeb peamiselt Kuressaare ja linna lähiümbruse kergliiklusteedel, Kudjape-Upa terviserajal, Kudjapel ja tervisepargis, samuti joostakse Roomassaare poolsaarel ning Vaivere, Kärdu ja Lilbi külasid läbivatel ning Muratsi sadamasse viival teel. Maratoni finiš asub samuti lossihoovis. Kõigi distantside rajakaartidega saab tutvuda Ultima Thule maratoni kodulehel.

Stardinumbrite väljastamine algab lossihoovis 14. septembril kell 9, autasustamine ja auhindade loosimine toimub orienteerivalt kell 15.

Mullu toimunud III Ultima Thule maratonist võttis osa 209 jooksjat, kõndijat ja kärudega liikujat. 2017. ja 2016. aastal, kui kavas ei olnud 10 km distantsi, oli osalejaid vastavalt 182 ja 190.

Ultima Thule maratoni korraldamise eesmärk on tutvustada Saaremaad kui Ultima Thulet ning anda kõigile soovijatele võimalus liikuda maailma äärel endale sobival distantsil ja viisil.

MTÜ Karujärve Tervisespordi Keskus korraldatava IV Ultima Thule maratoni peatoetaja on Coop Saaremaa ning toetajad ja koostööpartnerid Stroller24, Thule Koda, Saaremaa DeliFood, Saaremaa Piimatööstus, Saaremaa Lihatööstus, BabyCool, Rademar, Securitas, S-Link, Saaremaa Muuseum, Saaremaa Spaa Hotellid ja Saaremaa vald. Samuti tulevad appi kümned vabatahtlikud.

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.