Hundid murdsid vastase viimase veerandil

Kategooriad: Korvpall
02.12.2017
20:53

Eesti meeste korvpallimeistrivõistluste esiliigas suutis Kuressaare BC Hundid/ASSA Abloy seni kõik mängud kaotanud SK Torma Sport/Kuremaa Spordikooli murda alles viimasel veerandil ja hooaja kolmas võit vormistati lõpuks numbritega 88:83.

“Meil olid täna kõik mehed peale Tauno Selbergi kohal ja tuleb tunnistada, et ei leidnud seda õiget koosseisu,” rääkis treener Andres Lehesalu, lisades, et Seekord olid kõik mehed ka päris hästi valmistunud.

Kuressaare spordihoones mängitud kohtumises alustati viimast veerandit seisult 63:63. Kohe vedasid Indrek Õunpuu, Markus Metsala ja Koit Mirjo võõrustajad 71:63 juhtima. Kuigi külalised said vahe veel 75:76-le olid lõpuks kindlamad väljakuperemehed.

“Olime harjunud mängima 7-8 mehega ja lasime neil vahetustega järgi tulla. Siin pean vist endale tuhka pähe raputama, et ei suutnud seda mängu varem ära otsustada,” lausus Andres Lehesalu.

Hundid said esimesel veerandil hästi minema, tabati nii läbimurdel kui ka kaugelt ja nii mängiti sisse 29:22 eduseis. Siis aga saad 4 minutiga vaid 2 punkti ja külalised viigistasid 31:31. Puhkama mindi siiski 46:45 eduseisus. Seejärel jätkus punkt-punkti mäng kuni viimase veerandini.

“Tegelikult läksime me välja kindla võidu peale ja olime selles ka kindlad. Tuleb au anda ka vastasele, kes mängis väga hästi,” rääkis Andres Lehesalu. “Oleme muutnud natuke treeningprotsessi, oleme oma aurikut pööranud positiivsuse suunas. Paneme edasi, me oleme enesekindlamad ja ongi kõik.”

Resultatiivsemad olid Andri Väljaots 21, Markus Metsala 19 ja Raigo Sooär 15 punktiga.