main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Ivar Truu käiku mõtlemas. Alver Kivi

Ivar Truu käiku mõtlemas. Alver Kivi

Hiiumaal kehvapoolselt

Kategooriad: Kabe
Autor: Alver Kivi
26.07.2022
08:15

Eesti 74. vene kabe meistrivõistlusi alustas neljapäeval, 21. juulil Kärdlas Hiiumaa spordikeskuses 18 kabetajat. Kahjuks jättis üks noor hiidlane peale talle edukat avavooru võistluse pooleli ning jätkati 17 võistlejaga.

Saarlaste mäng ei sobinud kuidagi ning enne viimast 7. vooru oli reaalne oht, et Ivar ning Jaan Truu pärivad turniiril kaks viimast kohta. Ivar oli siiski natuke paremas seisus – tänu võidule omavahelises mikromatšis.

Viimases voorus kestis ülekaalukalt kõige kauem Ivari ning Indrek Mäggi matš. Esimene partii lõppes viigiga, teises tekkis turniirikabes harva nähtav seis, kus laual oli lisaks kividele korraga 5 kabet. Õnneks olid 3 nendest Ivari omad ning ühe kabede paari välja vahetamise järel sai ta mängu juhtida lihtsalt võidetavasse lõppmängu.

Võistluse võitis väljaspool meistrivõistluste arvestust kaasa mänginud Moldaavia suurmeister Ion Dosca, kes sai jagu ka Eesti paljukordsest tšempionist suurmeister Arno Uutmast. Eestlaste au päästis meister Urmas Väärtnõu, kes Dosca alistuma sundis ja nii tema uhke 100%-lise tulemuse ära rikkus.

Väljavõte lõpuprotokollist: 1. Dosca – 12  2. Uutma – 11  3. Väärtnõu 4. Indrek Migur – mõlemal 9 punkti. See kolmik päris Eesti meistrivõistluste medalid, kusjuures Miguri „pronks“ on tema esimene medal selles kabeliigis, mille meistrivõistlustel on ta osalenud juba 30 aastat. Vaid halvem koefitsient jättis medalita Priit Lokotari, kes vaatamata napile 14 eluaastale on ka jõudnud juba 5 aastat „eestikatel“ mängida.

lvar jagas lõpuks 6 punktiga 10.-14. kohta (koefitsiendiga 14.), Jaan oli 4 punktiga 17. ehk viimane. Haavu lakkuda pole eriti aega, 58. Saaremaa kapa kabeturniir mängitakse 5-7. augustil Kuressaare spordikeskuse väikeses saalis.

Jaan Truu

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.