main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Viimsi meeskond. handball.ee

Viimsi meeskond. handball.ee

Hendrik Karlson võitis HC Viimsiga European Handball Mastersil pronksi

Kategooriad: Varia
Autor: Alver Kivi
26.06.2022
01:54

Peale nelja-aastast pausi toimus Hispaanias 23-26. juunil 2022 The European Handball Masters, kus osales kokku 21 meeskonda vanuserühmades 35+, 45+, 50+ ja 55+. Eestit esindanud HC Viimsi võitis vanuserühmas 50+ pronksmedali.

Meeskonnad olid vanuserühmas 50+ jagatud kahte alagruppi, kokku 9 võistkonda. Mänguaeg oli 2×15 min.

Alagrupimängudes võitis HC Viimsi Mafc Budapesti (Ungari) tulemusega 11:7 ja Frederiksberg (Taani) 10:4, kuid kaotati hilisemale proksimängu vastasele  Vet. Bm.Sevillale (Hispaania) 9:11, millega tagati alagrupis teine koht, vahendab handball.ee.

Alagrupimängude järgselt oli HC Viimsi mängija Kalev Svilberg mängupildi ja meeskonnaga rahul: “Kõik pingutasid, kuid palli peame rohkem käima saama.”

Ka meeskonnakaaslane Hendrik Karlson tunnustas meeskonda ning väravavahti: “Kõik võitsid mängu tõsiselt kohe esimesest sekundist. Herman tegi kõva töö, tänu tema kaitsetele ja tõrjetele võitsime taanlasi. Meeskond tegi kõva tööd.”

Poolfinaal tõotas tulla tasavägine, sest kohtuti B-alagrupi võitja Budabest Old Boys-iga (Ungari), kellelt tuli võitlusest hoolimata vastu võtta kaotus 5:10.

Poolfinaali kaotuse järgselt oli Margus Varik oma soorituse osas kriitiline, kuid tunnustas vastast: “Ise tegime oma mängu raskeks. Üks mängija tegi neil mängu ära ja väravavaht oli neil hea. Samas ega nad paremad ei olnud kui meie. Enda sooritusega rahul olla ei saa, teised meie mehed täitsid oma koha ära.”

Pronksimängus võeti revanss Vet.Bm. Sevillalt ja hispaanlased alistati tulemusega 10:8 (4:4), millega tagati European Handball Mastersil pronksmedal. Võitja selgitavad omavahel Budabest Old Boys ja Kif Kolding. Mäng toimub pühapäeval 26. juunil 2022.

“Aasta jooksul õpitu sai platsil jälle ära tehtud. Kaitse pidama ja rünnakul kiirelt peale ning medal tuli ära,” võttis pronksimängu kokku HC Viimsi kaitsetala Jaanus Rätsep.

The European Handball Masters pronksmedal tuli koosseisus: Ain Kont, Hendrik Karlson, Ahti Pihkva, Mart Liinat, Kalev Svilberg, Margus Varik, Raivo Laast, Jaanus Rätsep, Andres Ottis, Jürgen Palm, Margus Herman, Ilpo Johannes Kilpeläinen. Esindaja Marek Tammemäe.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.