main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Georg Gross poodiumil. Saaremaa rally

Georg Gross poodiumil. Saaremaa rally

Georg Grossist sai esimene kuuekordne võitja

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
09.10.2021
19:50

54. Saaremaa ralli koos kaardilugeja Raigo Mõlderiga võitnud Georg Grossist sai selle võidukihutamise esimene kuuekordne võitja, möödudes selles arvestuses legendaarsest Ivar Raidamist.

„Kunagi on ikka kellelgi esimene kord sellise tulemuseni jõuda,“ märkis Georg Gross, lisades, et ega need eelnevad aastad väga meeles ei ole ja värske võit on alati emotsionaalseim. „Ega ta tuli meil ikka suhteliselt raskelt ja ise tegime endale elu raskeks. Tuli igasuguseid väikeseid eksimusi, tegime tsikaane, tagurdasime, käsime põllupeal ja pidurid läksid keema ning ei saanud hoogu maha, mistõttu sulas edu väikeseks ja asi läks päris kriitiliseks.“

Läbi ralli oma Ford Fiesta WRC-ga liidripositsioonil sõitnud Georg Grossil läks võistlus ärevaks, kui Egon Kaur ja Ken Torn eelviimasel katsel vahet vähendasid. Nii oli ta edu enne Kurevere katset Torni ees vaid 10,5 ja Kauri ees 12,5 sekundit.

Viimasel katsel aga purunes Kauri autol rehv ja Torni vastu sõitis ta välja 11,8 sekundilise edu. „Käisime ka veel põllu peal ja siis mõtlesin, et paneme niipalju, kui torust tuleb ja siis näeme mis saab,“ rääkis Georg Gross.

„Kui lõppu saime oli emotsioon tipus. Saaremaa on kihvt koht ja publik ka super. OT Racing on ka teinud võrratut tööd, sest olen neil tänavu elu keeruliseks teinud, siit ja sealt on detaile puudu olnud, aga suhtelisel kiirelt jõuavad jälle services kõik kokku lappida. Suured tänud neile.“

Kokkuvõttes edestasid Georg Gross ja Raigo Mõlder Ken Torni ja Kauri Pannast 22,3 ning Robert Virvest ja Aleks Leski 58 sekundiga. „Rajad olid keerulised ja eks me oleme ise ka roostes,“ rääkis Gross.

„Me oleme tänavu ainult üksikud sõidud sõitnud ja testida oleme saanud vähe. Auto on kiire ja nii ei kannata sellega sõita, peab ikkagi rohkem testima, et asi hakkaks mugavamalt tulema. Me punnitasime ka siin kõvasti, aga suure hoo pealt ei saa vahepeal legendist aru ja mismoodi sõita ning siis ongi pidurid põhjas.“

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.