main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Otto-Robert Lipp võitluses. Irina Mägi

Otto-Robert Lipp võitluses. Irina Mägi

Flora murdis Kure teisel üleminutil

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
31.07.2022
22:24

Eesti meeste jalgpallimeistrivõistluste Premium liigas koduväljakul kaheksa mängu kaotuseta püsinud FC Kuressaare tuli Tallinna FC Flora vastu kaks korda kaotusseisust välja, kuid teise üleminuti väravast tuli lõpuks tunnistada vastase 3:2 paremust.

Vaatamata valusale kaotusele tunnistas Kure peatreener Roman Kožuhhovski, et emotsioonid on positiivsed. „Nii juhtub ainult jalgpallis, sest nädala algul saime ühe emotsiooni, aga pühapäeval teistsuguse. Aga ma olen kindel, et väärisime täna ühte punkti. Oli palju olukordi mis meid tulevikus peaks aitama, sest saime oluliste kogemuste võrra rikkamaks.“

Flora avas Kuressaare linnastaadionil mänguskoori 22. minutil Rauno Alliku väravast pärast ladusat kombinatsiooni Kure trahvikastis. 75. minutil suunas Sergei Zenjov palli peaga võrku Markus Poomi nurgalöögist seisuks 2:1. Kohtumist oli mängitud 90.+2, kui Henrik Pürg lükkas peaga võrku Poomi tsenderduse – see oli 3:2 võit.

Külalised lõid kaks väravat standardolukorrast. „Pidin vahetama välja Silver-Alex Kelderi, kes meil peaga hästi mängib, sest tal oli kollane kaart all,“ selgitas Roman Kožuhhovski. „Sellistes mängudes võib ta saada veel mittevajaliku kaardi ja viimastel minutitel jäi just tema agressiivsusest puudu. Aga see oli minu otsus, sest pidin säilitama tasakaalu distsipliinis. See oli mängija suhtes ebaõiglane, sest ta mängis kirega, aga ma pidin vahetama. Oleks me saanud Kelderi teise kollase oleks läinud kehvasti.

Kuigi Kure jäi kahel korral kaotusseisu võideldi kindlalt edasi. 1:1 viigini jõuti 72. minutil, kui Michael Schjönning-Larsen lõi kasti tagant alla nurka. 84. minutil andis Mattias Männilaan diagonaalsöödu Joonas Soomrele, kes seadis jalule 2:2 viigi.

„Olen täna rünnakuga rahul ja mis kõige tähtsam, kaks ääremängijat lõid sisse,“ märkis Roman Kožuhhovski. „Need on mehed, kes on meie mängus väga tähtsad ja nad tegutsevad väljakul suure töömahuga. Olen rahul, ilusad väravad ja korraliku kiiruse pealt. Arvan, et saime palju olukordi, mida positiivselt kaasa võtta. Andsime palju emotsioone, on vaja puhata järgmiseks mänguks.“

Oma esimese mängu tegi tänavu Kure väravas Ingmar Krister Paplavskis. „Ta tegutses kindlalt ja jäi selline mulje, et ta on meiega juba kaua,“ tunnustas peatreener oma väravavahti. „Võib-olla tulemuse osas polnud just kõige edukam mäng, aga ta tegi korralikke tõrjeid ja aitas meeskonda palju.“

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.