main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Sander Laht võitluses. Alver Kivi

Sander Laht võitluses. Alver Kivi

FC Kuressaarele Tammekalt minimaalne kaotus

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
23.08.2019
23:34

Uue lätlasest peatreeneri Dmitrijs Kalašnikovsi juhendamisel jalgpalli Premium liigas koduväljakul Tartu JK Tammekale vastu asunud FC Kuressaare pidi siiski tunnistama külaliste minimaalset 1:0 paremust.

Kuressaare linnastaadionil võttis Tammeka mänguohjad kohe enda kätte, kuid esimene võimalus skoorida oli võõrustajatel. Juba viiendal minutil sai söödu kaitseliini selja taha Sander Laht, kes suutis küll ära petta väravahi Karl Johan Pechteri, kuid pall lendas väravapostist sentimeetrite jagu mööda.

“Kui me vaatame kogu mängu, siis see olukord otsustas,” märkis Dmitrijs Kalašnikovs. “Kui me jääme vastasele mänguklassis alla ja tahame edu saavutada, siis on vaja sellised võimalused ära lüüa. Meil mängu jooksul neid palju ju ei teki. Ütlesin poistele vaheajal, et peame sellistes olukordades olema kindlamad.”

Ka edaspidi valdas Tammeka selgelt enam palli, kuid saarlaste peatreeneri käik tõsta poolkaitses Elari Valmas Sander Seemani ja Oliver Rassi vahele kaitseliini ette kokkuvõttes töötas ja Tammeka palju momente luua ei suutnud.

Kohtumise ainus värav sündis 36. minutil, kui Patrick Veelma saatis palli täpsest kauglöögist Magnus Karofeldile püüdmatult värava alanurka. Teisel poolajal suutsid tartlased mängu ikkagi kontrollida ja korra tabati ka Kure väravaposti.

Dmitrijs Kalašnikovsi sõnul oli rünnakuga probleeme ja selle kallal peab tõsiselt tööle hakkama. “Meie ääred töötasid päris korralikult, Rasmus Saar ja Sander Laht oli seal päris teravad, aga tipus pole meest, kes olukorrad ära lööks,” märkis ta.

“Jõuame palliga vastaste kaitsetsooni ja saame ka söödu käima, aga lõpplahendust ei ole. Nikita on seal küll osav ja ta oleks võimeline palle jagama, aga paraku pole kellega. Pean mõtlema, keda sinna panna, võib-olla ikkagi Laht.”

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.