main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Sander Laht oli taas meeskonna resultatiivseim. Jana Pipar/EJL

Sander Laht oli taas meeskonna resultatiivseim. Jana Pipar/EJL

FC Kuressaarele Aastalõputurniiril kolmas koht

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
30.12.2018
22:33

Tallinnas Kalevi spordihallis mängitaval traditsioonilisel Aastalõputurniiril sai FC Kuressaare Premium liiga meeskondade konkurentsis kolmanda koha.

Turniiri võitis 22 punktiga FC Flora, järgnesid Narva Trans 21 ja FC Kuressaare 16 punktiga. Väravaküttide arvestuses oli 8 tabamusega parim Aleksandr Zakarliuka JK Narva Transist, Sander Laht oli 7 väravaga teine.

“Kui keegi enne turniiri oleks küsinud kas medal on võimalik, siis keegi ei oleks seda uskunud,” rääkis peatreener Jan Važinski. ” Mängisime mitte kõige parema koosseisuga, aga noored olid tublid ja kogenud mängijad andsid endast parima ja oskasid mängida tulemusele, mis on tihti olnud meie probleem. Kahe päevaga saime sellega hakkama ja viis järjestikust võitu on võimas. Sander Laht oli kindlasti turniiri parim.”

Laupäeval viigistati Sander Viira väravast 1:1 FCI Tallinna Levadiaga, kaotati 1:4 Viljandi JK Tulevikule (Sander Laht) ja FC Florale 1:3 (Sander Laht), võideti Narva Trans 3:1 (Sander Laht, o.v., Sander Viira) ja Tartu JK Tammeka 2:1 (Sander Laht, Oliver Rass). Sellega oldi kõrgel neljandal kohal.

Pühapäeval võideti Sander Lahe ja Sander Seemani väravatest 2:0 FC Elva, Tallinna JK Kalev 3:0 (Mairo Miil 2, Maarek Suursaar), Nõmme Kalju (Sander Laht 2, Maarek Suursaar). Viimase kohtumise eel oli kindlustatud juba kolmas koht ja Pärnu Vaprusele kaotati 0:1.

“Mängsime väga targalt,” märkis Jan Važinski. Esimese kolme mänguga saime küll 1 punkti, aga tegime õiged järeldused ja mängisime palliga soliidselt ja kokkumäng oli väga okei.”

Turniiril tegi kaasa ka kaks uut mängijat. Sten Penzevit soovitas praegu Lasnamäe Ajaxis töötav endine FC Kuressaare peatreener Sergei Zamogilnõi, väravas seisis Kristen Lapa. “Sten tahtis ise end arendada ja kõrgemal tasemel proovile panna,” rääkis Jan Važinski. “Vaatame teda, kohati mängis ta täitsa normaalselt, vaatame kuidas ta suurel väjakul hakkama saab. Lapal oli algul pinge sees, aga enesekindlus tuli sisse ja pühapäeval oli ta väga enesekindel. Tema oli väravas tubli ja alustas hästi rünnakuid.”

Mängisid: Eerik Poopuu, Kristjan Moorats, Sander Seeman, Roland Kütt, Maarek Suursaar, Oliver Rass, Sten Penzev, Miikael Tuus, Mairo Miil, Amor Luup, Sander Viira, Sander Laht, Karmo Paju, Märten Opp, Elari Valmas, Kristen Lapa.

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.