main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Võitlus käis iga palli ja ruutsentimeetri pärast. Alver Kivi

Võitlus käis iga palli ja ruutsentimeetri pärast. Alver Kivi

FC Kuressaare vormistas Levadiale pika kojusõidu

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
12.06.2018
22:24

Teisipäeva õhtul Kuressaare linnastaadionil Eesti jalgpallimeistrivõistluste Premium liigas tehtud 1:1 viik FCI Levadia vastu andis FC Kuressaarele lisakäigu ja pani fännid tribüünidel rõkkama. Pealinlaste kodutee kujunes ilmselt tujutuks ja pikaks.

“See on kindlasti väga suur sportlik ja emotsionaalne saavutus ning lisab kõigile motivatsiooni,” märkis peatreener Jan Važinski. “Poisid on jaanuarist alates teinud ära väga suure töö ja selline viik annab neile sellise enesekindluse ja näitab, et lõpuks tulevad ka viljad. Nad näevad vaeva ja hakkab tulema.”

Kohtumise esimesel poolajal oli küll ründavamaks pooleks Levadia, kuid Kure vastas vasturünnakutega ning head võimalused oma meeskond juhtima viia olid Karmo Pajul ja Sander Lahel. Kumbi vastase võrku esimese 45 minutiga sahistada ei suutnud.

Pärast vaheaega tuli Levadia isuga rünnakule ja 48. minutil lõi Roman Debelko 1:0. Tundus, et mäng läheb nii nagu võis eeldada, kuid saarlastel oli teine plaan. Vaid kolm minutit hiljem eksis väljalöögil külaliste väravavaht Sergei Lepmets. Sander Laht kasutas oma võimaluse kindlalt ära ja 1:1 oli tõsiasi.

“Äkki oli neil esimesel poolajal sees, et küll see võit tuleb ära ja seepärast oli Levadial teravusi vähe,” rääkis Jan Važinski. “Samas panid meie poisid kõik tsoonid kinni, koostöö oli suurepärane ja vaba ruumi kusagil ei antud. Praktiliselt olukordi, kus nad maast meid üle mängisid ei olnud. Lõpuks nad proovisid tsenderdustega ja tuul tegi asja meie jaoks raskemaks. Kaitsemäng oli täna suurepärane ja seda mitte ainult kaitseliini vaid kogu meeskonna poolt.”

Mängu lõpus jäi Kure vastase tõsise surve alla, kuid enamus ohtlikest olukordadest suudeti puhtaks lüüa, või oli õigel ajal õiges kohas väravavaht Ingmar Krister Paplavskis. Mehed võitlesid, teenisid viigi ja publiku ovatsioonid.

Jan Važinski sõnul on meeskonnas praegu tasakaal, kõik mängijad on terved ja on konkurents. “Oleme saanud enesekindluse, sest oleme juba kuues mäng järjest löönud värava,” märkis ta. “See annab poistele selle, et kui vastane ühe lööb on meil oma võimalused alati vastukäiguks. Loomulikult ei ole Levadiale lihtne väravat lüüa, aga oleme nüüd löönud nii Florale, Kaljule, kui Levadiale.”

Peatreener tõstis esile ka hea koostöö leidnud kaitseliini. Keskkaitses mängis kolmik, kes sel hooajal pole koos mänginud ja oli seepärast väike katsetamine. Važinski nihutas Sander Viira vasakule äärele ning keskel mängisid Mario Pruuli kõrval noored Mairo Miil ja Märten Opp. “Nende koostöö oli väga hea,” jagas ta oma meestele kiitust.

Samas ei tahtnud Jan Važinski öelda, et kaitseliin jääb ka järgmistes kohtumistes samaks. “Nagu ma ütlesin on meil konkurents,” märkis ta. “Täna vahetusest sekkunud kolm mängijat on ka algkoosseisu väärt, aga puudusid Elari Valmas ja Margus Rajaver, pluss Amor Luup on uksele koputamas.”

Lõpuks toonitas Jan Važinski, et FC Kuressaarel on alati olnud raske koht suvi ja nüüd tehakse tööd selle nimel, et suvel juurde panna, mitte ära vajuda.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.