main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Mairo Miil võitleb palli pärast. Alver Kivi

Mairo Miil võitleb palli pärast. Alver Kivi

FC Kuressaare võitles Transi vastu välja viigi

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
29.06.2019
22:38

Kui pärast kahte suurt kaotust lõi võib-olla nii mõnegi fänni usk kõikuma, siis laupäeva õhtul tõestas FC Kuressaare, et on mängus jalgpalli Premium liigas tagasi, kui viigistas koduväljakul kaotusseisust JK Narva Transiga sündmuste rohkes kohtumises 1:1.

“Kui oleme 0:1 kaotusseisus, ei realiseeri ise penaltit ja veidi enne lõppu lööme ikkagi värava, siis see rõõmustab,” märkis peatreener Jan Važinski. “Mehed näitasid, et meeskonnal on sisu ja võideldi ning kõige tähtsam on see, et mängisime lõpuks päris korralikku jalgpalli. Ei olnud ainult pikk sööt, sest rünnakus oli loovust, mis puudus mängu alguses.”

Kuressaare linnastaadionil mängitud kohtumises olid külalised esimesel poolajal kerges ülekaalus ja 26. minutil lõi Anton Škinjov nurgalöögijärgsest olukorrast 1:0. Võõrustajatel oli ka võimalus viigistada, kui Sander Laht saatis palli karistuslöögist külaliste väravalatti.

“Narva lubas meil mängida ja me ei saanud aru, kuidas sellist vabadust kasutada,” märkis Jan Važinski. “Esimesel poolajal oleks võinud igal pool mängida, aga eksimused olid ja mäng ei läinud. Teisel poolajal oli kvaliteeti rohkem ja tublid olid ka mängijad, kes tulid vahetusest.”

Pärast puhkepausi sai Kuressaare oma mängu paremini käima ja üha rohkem hakkas tekkima olukordi ka Transi värava all. 53. minutil teenis Transi värava autor teise kollase kaardi ja saarlased said väljakul enamuse. Sellega saadi ka initsiatiiv ja Trans vastas kontrarünnakutega.

85. minutil teenisid saarlased penalti, mida asus lööma Märten Pajunurm. Paraku suutis Transi väravavaht Marko Meerits selle tõrjuda. Eelmises kodumängus Tartu JK Tammekaga ei löönud omakorda ära Sander Laht. “Penaltid on kindlasti murekoht, proovime harjutada ja parandada, aga ei oska vastata, kes lööb järgmise penalti,” lausus Jan Važinski.

Kure mehed aga ebaõnnestumisest ei heitunud ja 88. minutil suunas Sander Laht mänguvahendi siiski postipõrkest külaliste väravavõrku ja viigistas mänguseisu. “Kindlasti see mõjutas, et Narva jäi vähemusse, aga jalgpallis ei ole nii nagu hokis,” lausus Jan Važinski.

“Aga nemad jäid kaitses siis veelgi passiivsemaks ja lubasid meil igal pool mängida. Samas tundus, et viimased 20 minutit andsid nemad füüsiliselt järgi. Mängutempo ei olnud kõrge, kuid lõpp oli selline, et kahevõitluses jäime kogu aeg peale, sest nad olid lõpuks päris väsinud.”

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.