main banner
Saaremaa Spordisõber logo
FC Kuressaare president Priit Penu uue peatreeneriga. FC Kuressaare

FC Kuressaare president Priit Penu uue peatreeneriga. FC Kuressaare

FC Kuressaare uus peatreener on lätlane Dmitrijs Kalašnikov

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
22.08.2019
17:40

Tänasest on FC Kuressaare uus peatreener 36-aastane lätlane Dmitrijs Kalašnikovs, viimasel kahel jalgpalli Premium liiga hooajal meeskonda juhendanud Jan Važinski jätkab duubli eesotsas.

“Kuna meie esindusmeeskonna enamus mängijaid baseerub Tallinnas ja Saaremaal on mehi vähe, siis ei ole õige, kui peatreener ei osale treeningprotsessis ja näe mängijaid,” selgitas FC Kuressaare tegevjuht Mario Pruul, kelle hinnangul on keeruline nii asju toimima panna.

“Kuna meie meeskonnaga on liitunud palju uusi noori mängumehi, siis peab peatreener suutma neid suunata. Kuna Tallinna gruppi treenival Sander Lahel pole selles osas veel piisavalt teadmisi, siis peab seda tegema kogenud mees.”

Mario Pruul põhjendas Dmitris Kalašnikovsi valikut asjaoluga, et lätlane pani Narva Transi korralikult mängima, nende kaitse oli paigas ja tulemused olid korralikud. “Meeskonnal on ees tähtis faas, Kalašnikovs on kogemustega ning usume ja usaldame teda, et ka järgmisel aastal mängime Premium liigas,” lausus Pruul.

Dmitri Kalašnikovs ütles, et ei soovi palju rääkida ja keskendub tegudele. “Esimene mäng on juba reedel ja nii kiiresti midagi muuta ei ole võimalik, seepärast, loodan, et mehed on motiveeritud,” lausus ta.

“Sellist tihedat seisu turniiritabeli tagumises pooles pole Eestis varem olnud, kõik satsid on motiveeritud ja heade mängijatega. See on minu töö aidata Kuressaare meeskonnal hooaeg edukalt lõpetada. Peame võitlema igas mängus kui karikafinaalis ja andma endast parima.”

Dmitris Kalašnikovs on lisaks Transile olnud treener Läti klubides FK Jelgava, FK Spartaks, FK 1625 Liepaja ja FK Liepajas Metalurgs. FC Kuressaare peatreenerid on seni lisaks Jan Važinskile olnud veel Aivar Pohlak, Zaur Tšilingarašvili, Aavo Sarap, Sergei Zamogilnõi, Pelle Pohlak ja Sander Viira.

FC Kuressaare tänab Jan Važinskit

FC Kuressaare juhtkond, mängijad ja fännid tänavad treener Jan Važinskit tema panuse eest meeskonna juhendamisel Eesti jalgpalli kõrgeimal tasemel. Ühiselt rõõmustasime võitude üle ja elasime üle kaotused.

Jan Važinski kasvatatud mängijad on läbi aegade kuulunud FC Kuressaare esinduskoosseisu ja paljud mängijad praeguses rivistuses on tema kasvatatud ja jalgpalluriks vormitud. Paljuski on rohelisel pallimurul kollastes särkides palli taga ajavad mängumehed tema töö tulemus. Jätkates duubli ja noorteteenerina on Jan jätkuvalt eesliinil, sest tema tulemuslikust tööst sõltub meie järgmiste põlvkondade pealekasv ja mängukvaliteet. Igal juhul läheme ühiselt edasi, sest jalgpall on Saaremaal number üks ja FC Kuressaare selle lipulaev.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.