main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Mario Stern püüab kaitsjaid üle mängida. Alver Kivi

Mario Stern püüab kaitsjaid üle mängida. Alver Kivi

FC Kuressaare ründaja Mario Stern: Olen trennides rohkem vaeva näinud

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
14.06.2017
08:49

Käimasoleval hooajal 11 mänguga juba 9 väravat löönud ja märtsikuu Esiliiga A parimaks mängijaks tunnistatud Mario Stern peab edu aluseks suuremat tööd iseendaga.

“Hooajaeelsetes trennides nägin individuaalselt kõvasti vaeva ja tundub, et see on mind paremaks teinud,” usub ta.

FC Kuressaare jaoks on kulgenud hooaeg siiamaani edukalt. „Võistkond hoiab hästi kokku, kõik pingutavad ühise eesmärgi nimel ja loodan, et samasuguse mänguga suudame lisaks liigale lõpuks midagi ilusat korda saata ka juuni lõpus toimuvatel ülemaailmsetel Saarte mängudel,“ lisab Stern.

Erinevaid Eesti noortekoondiseid esindanud mängija peab enda suurimateks nõrkusteks hetkel halba kaitsetööd ja lisaks on vastupidavus läinud viimasel ajal kehvemaks.

Treener Sander Viira lisab miinustena positsioonivaliku ja samuti kaitsetöö. “Kuna hetkel mängib ta natuke harjumatul positsioonil parempoolikus, siis need puudujäägid kajastuvad eriti ka mängupildis, kuid üritame teda edaspidi rohkem paigutada ka puhta ründaja positsioonile, kus tunneb ennast selgelt mugavamalt,“ selgitab treener.

Suure plussina toob Viira hoolealuse puhul välja kastis mängimise oskuse ja väravavaistu, mis on tal tegelikult alati väga hea olnud. Põhiasjana toob ta välja Mario Sterni paranenud suhtumise.

“Hooaeg on olnud Mariole resultatiivne ja seda tänu korralikule ettevalmistusele talvel. Suhtumine muutus oluliselt paremaks ja ta osales varasemast rohkem jõutreeningutel, ilma milleta Esiliiga A enam hästi hakkama ei saa,“ märgib Sander Viira.

Lõpetuseks lisab Sander Viira, et viimastes mängudes on Mario Stern küll natuke järgi andnud, kuid selle põhjuseks on ilmselt pisivigastused ning seetõttu on tulnud ka trenne ja mänge vahele jätta.

Hiljuti sõlmis Mario Stern lepingu Poola jalgpalli agentuuriga Progress Management. “See tuli suure üllatusena ja tekitas hea tunde, et minu vastu huvi tuntakse ja annab edaspidiseks lisamotivatsiooni ainult juurde,“ märgib ründaja.

Tuleviku kohta ei oska  Tallinna Tehnikakõrgkoolis autotehnikuks õppiv mängija midagi kindlat öelda. “Mõningast huvi on mujalt tuntud, aga pigem jätkan hooaja lõpuni FC Kuressaares,” arvab 19-aastane noormees, lisades, et kui tulevikus mõni hea pakkumine tuleb, siis on kindlasti nõus täielikult jalgpallile pühenduma, aga hetkel on muid asju ka vaja teha.

Karli Saar

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.