Eliisa Peit krooniti neljandat korda Eesti karikavõitjaks

Kategooriad: Võrkpall
29.12.2019
16:22

Tallinnas Saku Suurhallis mängitud Eesti naiste võrkpallikarikavõistluste finaalis võitis TalTech Tartu BIGBANKI 3:1 ja võitjate ridades andis oma panuse edusse temporündaja Eliisa Peit.

“Eks me võitma ju tulime, ega siin väiksemaid eesmärke seada ei saanud,” rääkis oma karjääris neljandat korda Eesti karikavõitjaks kroonitud Eliisa Peit. “Olime võib-olla kergelt favoriidid, aga Tartu näitas, et peame nendega siiski tõsiselt arvestama.”

BIGBANKi üks liidreid Kadi Mägi ütles, et mäng oli ju üldiselt tasavägine, kuid mingil hetkel jäi siiski õnnest puudu. “Neil oli lõpus siiski võimu rohkem ja eks see sai ka kokkuvõttes määravaks,” tõdes nurgaründaja.

Kuna finaalis jooksid Tartu BIGBANK-i koosseisus väljakule Kadi Kalm ja Kristel Sild ning TalTechi poolel Eliisa Peit oli kindel, et Saaremaa saab kindlasti 2019. aasta Eesti võrkpallikarikavõitja.

Mõlema finalisti jaoks kulges tee karikafinaalini suuremate probleemideta, kui senistes mängudes kaotusekibedust ei tuntud. Seejuures ei loovutanud TalTech veerandfinaalseerias Tallinna Ülikoolile ja poolfinaalseerias esiliigas osalevale Gerardo`s Toys/Neemecole geimigi. Tartlannad võitsid poolfinaalis kahel korral 3:0 Audentese SG /Noortekoondise.

Kuigi BIGBANK alustas enesekindlalt ja hoogsalt jäädi peagi 8:5 eduseisust 8:14 kaotusseisu, kui TalTechi poolel Eliisa Peit kaheksase serviseeria vormistas. Lõpuks esimene geim kindlalt pealinna naistele 25:12.

“Meil oli kindlasti algul väike kramp sees,” tunnistas Kadi Mägi, kelle hinnangul käis mäng mõlemalt poolt üles ja alla. “Meie plaan oli minna head servi lööma, aga me ei saanud neid siiski võrgust kaugele ja siis hakkasid vastased ära lööma.”

Teist geimi alustasid tartlannad Kadi Kalmi punktiga ning said ette 12:7 ja 21:18, kuid pealinna naised jõudsid 23:23 viigini. Viimaste punktide mängimisel olid tartlannad kindlamad, kui Kadi Kalm lõi 24:23 ja vormistati 25:23 võit.

Kolmandas geimis jätkas BIGBANK sealt, kus eelmises poole jäädi. Kadi Kalmi rünnakust saadi ette 6:2 ja eduseis suurendati 20:15-le. Paraku lasti siis Taltechil oma mäng üles võtta ja nad jõudsid 21:21 viigini ning vormistasid geimivõidu 26:24.

Neljandas geimis said Taltechi naised seisult 4:4 ette 6:4 ja 15:10. Seisult 13:16 lõi Kadi Kalm kaks serviässa ja tartlannad jõudsid viigini 17:17. Seisult 19:19 tartlannadel enam püssirohtu ei jätkunud ja võit Taltechile 25:20.

“Panime oma paremuse siiski lõpuks maksma,” rääkis Eliisa Peit, lisades, et samas tuleb ka vastasele tõsise vastupanu eest au anda.