main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Eesti meister grupisõidus on Mihkel Räim

Kategooriad: Jalgrattasport
Autor: Alver Kivi
01.07.2018
20:45

Lõuna-Eestis Sihval sõidetud Eesti maanteeratturite 165 km pikkuse grupisõidu võitis Mihkel Räim, Karl Patrick Lauk oli kolmas ja Steven Kalf kuues.

“Meistritiitel on igale sportlasele suur au ja saan nüüd aasta aega sini-must-valges särgis sõita,” rääkis ka kahe aasta eest kuldmedali võitnud Mihkel Räim. “Tõestasin, et suudan selle võistluse võita ja see ei ole enam juhus ning kõik peavad minuga arvestama. Võit oli kindlasti eesmärk, sest teine või kolmas koht ei määra jalgrattaspordis midagi ja see ei huvita kedagi. Oli kindlasti varasematest sõitudest erinev, sest sain kolm korda erineva seltskonnaga minema ja kui juba tundus, et asi on tehtud tuldi jälle järele.”

Sihva-Mäha-Pühajärve ringil sõidetud võidusõidu esimese ringi lõpus olid eest ära Rein Taaramäe, Mihkel Räim, Aksel Nõmmela, Gert Jõeäär, Martin Laas ja Oskar Nisu. Neljanda ringi lõpuks said jälitajad, kelle seas ka Karl Patrick Lauk ja Steven Kalf kuus jooksikut kätte ja liidergrupis 14 meest.

Poolel maal olid ette jäänud Taaramäe, Räim, Nisu ja Raid. neid jälitavadüheksa meest kaotasid 46 sekundiga. “Kogu sõidu jooksul toimus pidev ründamine,” tõdes Mihkel Räim. “Tegemist oli kõigi aastate raskeima rajaga, millele avaldas mõju ka sügiseselt külm ja tuuline ilm. Kindlasti ei tahtnud ma lõppu finiši peale jätta, otsustasin võtta initsiatiivi ja õnneks see toimis.”

Otsustava rünnaku tegi Räim kuus kilomeetrit enne lõppu ja talle suutis vastata vaid Jõeäär, kelle saarlane järgi ootas, sest kahekesi on kergem sõita. “Teadsin, et olen finišis temast kiirem ja nii oli,” märkis oma koduklubi Israel Cycling Academy värvides sõitnud Mihkel Räim, kes läbis võistlusmaa 3:44.46-ga.

Teise koha sai Räimega sama aja välja sõitnud Gert Jõeäär (Spordiklubist CFC), aga kolmanda koha ja U23 klassi võidu tõi Saaremaale Karl Patrick Lauk (SJK Viiking), kaotades Räimele 40 sekundit. Kuues oli Steven Kalf, kes kaotas 2.27.

Kui Mihkel Räim sõitis Israel Cycling Academy klubi särgis, siis Karl Patrick Lauk ja Stven Kalf  Viikingi särgis. “Hingeliselt oleme ju ühest kohast, aga otseselt kokku sõitnud, kuid üksteisele mäkra ka ei keeranud,” rääkis Mihkel Räim, lisades, et poisid olid tublid ja sõitsid targalt, eriti positiivselt üllatas Steven.

Kokku oli stardis 37 ratturit.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.