main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Hõbe ja kuld saarlannadele. Kaarma Sport

Cristin Lepp ja Margit Lepp vormistasid mölkky meistrivõistlustel kaksikvõidu

Kategooriad: Mölkky
Autor: Alver Kivi
04.09.2023
13:34

Pühapäeval sõitsid saarlannad Tallinna Rooside turniirile, mille raames selgitati k välja 2023. aasta Eesti naiste mölkky meister üksikmängus.

Tiitlikaitsjana asus mängima Maie Ader ning ka eelmise aasta teine Cristin Lepp ja kolmas Margit Lepp olid kohal. Omad ootused olid ka meie kolmel noorema põlve neiul Marelle Lehtjärvel, Lisandra Lehtjärvel ja Birgit Raamatul.

Kuigi ilm Kadrioru pargis ei olnud just kuivemata killast, nimelt sügis näitas täies kuues oma võimu, uputades hetkega mänguväljakud, olid Saaremaa naised – neiud alagrupiturniiril siiski edukad ja nii pääsesid nad  kõik 16 parema hulka ehk play-offi.

Esimesest ringist paraku ei saanud kaheksa hulka meie nooremad neiud, küll aga eelmise aasta esikolmik sammus veerandfinaalidesse. Cristin Lepp sai endale vastaseks eelmise päeva Eesti paarismängu meistriks tulnud soomlanna Tiia Hiljaneni. Cristin näitas erakordset kindlust ja tasuks võit 2:0.

Margit Lepp mängis Keits Voistlaga Ida-Virumaalt, siin ka võit saarlannale. Maie vastane oli Reet Kolkkanen ja paraku siin tiitlikaitsja Maie Aderi tee võidukarika kaitsmisele katkes 0:2 kaotusega.

Nelja parema hulgas oli Cristin Lepa vastane Reet Kolkkanen ja Margit Lepal Mervi Paajanen – ehk võiks öeldagi, et “Saaremaa vs Soome maavõistlus”.

Cristin Lepp jätkas kindlalt ning taaskord võit, seekord numbritega 3:0 ja finaali koht teist aastat järjest. Margit Lepp küll esimese geimi kaotas, ent siis enam ka tema vastasele suurt sõnaõigust ei andnud. Võit 3:1 ja sammuti koht finaalis olemas. Hellitavalt võiks öeldagi – Saaremaa 2, Soome 0.

Finaalis kaks saarlannat, ehk 2022 vol 2 finaalis vaid saarlannad. Cristin Lepp võitis esimese ja  ka teise geimi ning asus juhtima 2:0. Kolmanda geimi võitis Margit ja seis 2:1. Neljandas siiski Cristin kindlam ja nii võit 3:1 Cristin Lepale ja tasuks Eesti meistritiitel 2023. Rooside turniiri võit koos rändkarikaga sõidab taaskord Saaremaale. Margit Lepp vahetas sel korral eelmise aasta kolmanda koha teise vastu.

Tiitlikaitsjana võistlema asunud Maie Ader saavutas seekord seitsmenda koha. Meie nooremad neiud mängisid edasi lohutusturniiril ja seal kolmanda neljanda koha mängus olid vastamisi Marelle Lehtjärv ja Birgit Raamat, võit 2:1 Marellele ja tema oli B-turniiri kolmas, Birgitile aga neljas koht. Noorim Lisandra Lehtjärv jäi seekord jagama 13.-16. kohta.

Kuna seekord olid mängimas ka hulk tugevaid Soome naisi ja vaadates meie nasite saavutusi, võime uhekelt öelda – Saaremaa naised on Eesti mölkky mängu absoluutne tipp!  Hea töö saarlannad!

Laupäeval osales Eesti meistrivõistlustel paarismängus saarlasi kaks tiimi ja lisaks ühes oli üks mängija Saaremaalt. Siin näitasid soomlased klassi ja esimesed neli kohta läksid neile. Parima saarlasena oli Meelis Kask koos oma Tallinna partneri Alger Jõras kuues.

Tiitlikaitsjana mängima asunud Team Uustla – Margit Lepp ja Siim Sooäär seekord 7. kohal, Eestis aga kolmandad. Veel oli mängimas Team Pika – Aigar Paiste ja Siljar Pahapill, paraku napp kaotus 2:3 hilisemale kolmanda koha omanikele Soomest jättis mehed 9.-16. koha jagamisele.

Kaarma Sport Management team

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.