main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Aste kool osaleb EOK projektis Sport koolis

Kategooriad: Korvpall
Autor: Alver Kivi
09.08.2021
09:24

Eesti Olümpiakomitee käivitas projekti “Sport koolis”, mille raames saavad 26 Eesti kooli algklassi õpilased alates septembrist võimaluse proovida kvalifitseeritud treenerite käe all erinevaid spordialasi. Projekti eesmärk on suurendada laste liikumisaktiivsust. Saare maakonnast teen ainsana kaasa Aste põhikool.

EOK president Urmas Sõõrumaa sõnul on oluline, et lapsed omandaksid juba koolis elukestva liikumisharjumuse. “Meil ei ole teist võimalust, tänapäeva lapsed tuleb liikuma panna ja seda juba varakult. Meie eesmärk on panna kõik lapsed liikuma! Seda laiema ja tugevama kandepinna saab ka noorte- ja tippsport,” ütles Sõõrumaa.

EOK projektijuht Natalja Innol on hea meel, et uuest kooliaastast saab EOK pakkuda täiendavaid liikumisvõimalusi 700 algklassiõpilasele. “Meie eesmärk on, et pilootprojektis saaksid iga Eesti maakonna koolinoored proovida ja harjutada erinevate treenerite käe all uusi spordialasid. See annab tulevikus võimaluse valida lapsele sobiva spordiala. Samuti annab projekt võimaluse klubidele ja treeneritele annab spordipisikut levitada ning noori organiseeritud sporditegevusse kaasata,” sõnas Inno.

Pilootprojekti raames saavad 1. klasside õpilased lisaks riiklikus õppekavas olevatele liikumistundidele valida kaks kuni neli sporditundi nädalas, mida viivad läbi kvalifitseeritud treenerid (vähemalt EKR3 kvalifikatsiooniga). Pilootprojektiga liitub üle 96 kvalifitseeritud treeneri, kelle juhendamisel saavad algklasside õpilased algteadmisi 17 erinevalt spordialalt: kergejõustik, ujumine, korvpall, võrkpall, jalgpall, purjetamine, tennis, jalgrattasport, maadlus, suusatamine, käsipall, sulgpall, orienteerumine, võimlemine, judo, saalihoki, taekwon-do.

Koolid saavad kavandatavad tunnid lisada oma päevakavasse riiklikult kehtestatud tunniplaanis olevatele kehalise kasvatuse tundide täienduseks. Pilootprojekti on kaasatud maakonna spordiliidud ja kohalikud omavalitsused. Valitud koole kaasfinantseeritakse EOK poolt eeldusel, et kohalik omavalitsus panustab vähemalt 50% ulatuses.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.