main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Anti Toplaan pärast võistlust. Erakogu

Anti Toplaan pärast võistlust. Erakogu

Anti Toplaan jooksis Tiberia maratonil isikliku rekordi

Kategooriad: Kergejõustik
Autor: Alver Kivi
19.01.2019
09:49

Anti Toplaan osales 200 meetrit allpool merepinda toimunud Tiberia (Tiberia ehk Galilea järve) maratonil, kus lõpetas ajaga 3:14.23. Maraton on Iisralis üks vanemaid toimudes tänavu juba 42. korda.

Anti Toplaan ütles, et sellel maratonil osalemine oli üks tema pikaajalistest soovidest, kuna varem on ta osalenud 2014. aastal Tel Avivi maratonil. Kolmandaks tuntud ja suhteliselt uus maraton on veel Jeruusalemmas. Lisaks peetakse sealmaal näiteks Eilati kõrbemaratoni ja ühe vana testamendi sündmusega seotud piiblimaratoni.

“Sealseid maratone peetakse reeglina aasta alguses või hilissügisel kuna suvel on pikemaks jooksmiseks liiga palav. Aasta alguse ilm on eestlastele just sobiv meenutades, olenevalt piirkonnast, meie aprilli ja maikuu temperatuure,” rääkis Toplaan.

Tiberia maratoni rada on suhteliselt lauge, sarnanedes Te Avivi rajaprofiiliga. Ilm oli jooksupäeval ideaali lähedane olles päikesepaisteline ja sooja oli 12-20 kraadi. Osalejaid oli kolme distantsi (10, 21 ja 42 km) peale kokku üle 2000 ja maratoni start anti koos poolmaratoniga. Korraldus oli sujuv kuid teadustused olid enamikus kõik kohalikus heebrea keeles.

“Enda jooksuga võin jääda väga rahule, kuna enesetunne oli hea ja lõpptulemus ületas minu eelmise aasta parimat tulemust, mis sai joostud Saaremaa maratonil 1 minuti ja 24 sekundiga,” märkis Anti Toplaan.

“Arvestasin, et distantsi teises pooles läheb raskeks, kuid endale üllatuslikult suutsin alates 30 kilomeetrist kiirust tõsta, kuna viimast kolmandikku tegime teineteisele tempot koos ühe Jeruusalemma maratoniklubi jooksjaga.”

Koos Anti Toplaanega jooksis maratoni ka Peeter Võsu ja 10 kilomeetrit Sportraveli esindaja Marge Marcinkevicz. Lisaks neile osales maratonil veel vähemalt üks eestlane, kelle reisikaaslastega kohtuti juhuslikult oma reisi käigus. Tiberia maraton oli Anti Toplaanele järjekorras 53.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.