main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Naiskond rõõmustamas finaali jõudmise üle. Eesti Olümpiakomitee

Naiskond rõõmustamas finaali jõudmise üle. Eesti Olümpiakomitee

Annika Köster võitis 3X3 korvpallinaiskonnaga Euroopa mängudel hõbemedali

Kategooriad: Korvpall
Autor: Alver Kivi
25.06.2019
09:27

Minskis toimuvatel Euroopa Mängudel võitis Eesti koondis juba teise medali – 3×3 korvpallinaiskond koosseisus Merike Anderson, Annika Köster, Kadri-Ann Lass ja Janne Pulk teenis hõbemedali.

Naiskonna liikmed rõõmustasid medalivõidu üle kogu südamest. „Oleme väga õnnelikud, et suutsime selle medali välja võluda! See on meie jaoks nii emotsionaalne medal – et me suutsime niimoodi võidelda ja tahtejõuga mängudes järjest võite noppida ning nüüd selle medali kaela saada,“ ütles Kadri-Ann Lass.

“See on Eesti naiste esimene 3×3 medal. Tegime täna ajalugu!“ märkis Annika Köster. „Hõbemedal tähendab meie jaoks puhast kulda. See on müstika, mis meie, Eesti naised, ära tegime!“ lisas Merike Anderson.

„Nii kaugele jõuda oli ka meie enda jaoks üllatus, aga oleme palju vaeva näinud ja suutsime endast maksimumi anda. Ma ei oleks uskunud, et nii noorelt medalini jõuan,“ ütles Janne Pulk, kes on Audentese Spordigümnaasiumi 12. klassi õpilane.

Eesti naiste esindus kuulus D-alagruppi, kus kaotati Hispaaniale 13:15, võitis 22:17 Ukraina ja 22:6 lõunanaabrid Läti.

Esmaspäeval pidas naiskond koguni kolm finaalmängu – veerandfinaalis vastu tulnud Tšehhi naiskond alistati kindlakäeliselt 15:12, poolfinaalis saadi pingelises vastasseisus jagu võõrustajamaast Valgevenest 15:14. Finaalis kaotati Prantsusmaale 8:21.

“Kolm kolme vastu mängus on nii, et just mängu lõpp on otsustav – viimased kolm-neli minutit, sest siis ollakse väsinud ja oleneb, kes suudab rohkem vastu pidada,” rääkis Köster mängujärgses intervjuus ERR-ile. “Meil oli jõudu just korvi all rohkem. Ma ütleks jah, et oli veenev võit.”

Eesti koondisel on ees ootamas kindlasti veel kaks mängu. “Uskumatu! Ma teadsin, et meis on sisu ja et võime nii kaugele jõuda, aga nüüd kui siin oleme, siis see on ebareaalne,” jätkas Köster.

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.