main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Andre Kiil rajal.

Andre Kiil rajal.

Andre Kiil tegi Soomes kiiret sõitu

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
07.06.2017
16:26

Soomes toimunud Ahvenisto 50-aasta juubelivõistlusel  oli BMW Xtreme Cup klassi stardirivis  kokku 20 autot, vahendab rada.ee.

Laupäeva hommikul sõideti kaks kvalifikatsiooni, mille kiireim oli Andre Kiil, kes edastas mõlemas ajasõidus lähimat konkurenti Tomi Sundströmi napi 0,025 ja 0.202 sekundiga. Mõlema  20-minuti  võistlussõidu kiireim oli taaskord Andre Kiil, kes edastas avasõidus Tomi Sundströmi 6.892 sekundiga.

Eesti litsentsi all sõitev Thomas Padovani oli kolmas, olles liidrist 7.472 sekundit maas. Teises sõidus oli tema kannul Thomas Padovani 8.881 ja Juha Huhtala 9.806 sekundiga. Võistluspäeva liidri Andre Kiili sõnul on Ahvenisto raja näol tegemist väga keeruka ja tehnilise rajaga. Olgugi, et tal oli eelnevat rajakogemust vähe, tegi ta parimat sõitu: “Reedene trennipäev kerge ei olnud. Testisime autol väga mitut erinevat seadet, enne kui hakkasime aru saama, mis rajal töötab. Rada on oma suurte languste ja tõusudega väga tehniline, kuid just see mulle meeldibki – rada, millel ainuüksi püsimine on omaette katsumus.”

Pühapäeval peetud 45-minuti võistlussõidul läbisid kiiremad sõitjad 29 ringi. Eestlased pikal sõidul poodiumile ei saanud.

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.