main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Andre Kiil stardis. Irina Mägi

Andre Kiil stardis. Irina Mägi

Andre Kiil kindlustas võiduga Kuressaares rallikrossi liidrikohta

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
23.06.2019
11:22

Laupäeval Kuressaare lennuväljal esmakordselt sõidetud Olerex Eesti meistrivõistluste rallikrossi kolmanda etapi valitseja oli Crosskart Xtreme klassis Andre Kiil, Toomas Sepp piirdus poolfinaaliga.

Finaali stardis sai küll ette Allan Kakri, kuid teisel ringil mõõdus Andre Kiil konkurendist ja võttis ka võidu. Kolmas oli Janar Muttik.  “Teine koht stardis oli normaalne, sest võrdse stardi puhul jääb välimine välja ja ma ei tahtnud seal hakata suruma ka, et lõpetadq seinas ja sõit oleks üldse läbi,” rääkis Andre Kiil.

“Õnneks oli finaalis vaja sõita kuus ringi ja ma teadsin, et rajal on paar kohta, kus saab mõõda sõita. Kui seda poleks tekkinud, siis Jokkeris saab ikka mõõda, sest minu kiirus oli konkurentidest suurem.”

Andre Kiil näitas läbi päeva head kiirust, olles vaid teises eelsõidus viies. “Üks läks mul jah nahka, aga muidu kulges kõik suurepäraselt,” rääkis rallipiloot. “Ma ei saanud seal teist käiku sisse, läks vaba peale ja nii jäin stardis viimaseks. Aga siin on nii lühike sõit, mis kestab kaks minutit ja midagi ei jõudnud enam teha. Edaspidi läks kõik siiski ülesmäge. Auto seaded panime hommikul suhteliselt pimesi paika, sest asfaldi testi ei ole olnud. Keset päeva natuke tuli siiski sättida.”

Rallikrossis on oluline ka sõitja poolt valitud Jokkeri taktika, ehk vähemalt korra pidi sõidu jooksul läbima ühe lisakurviga raja. “See on mulle enam-vähem ühesugune,” selgitas Andre Kiil.

“Kui saan ees minema, siis lähen viimasel ringil ja kui ei saa ja jään taha, siis lähen kohe. Kui on nii nagu täna Allani järgi, kus olen pool sekundit ringi peale kiirem, siis ei ole see kõige suurem vahe ja ei saanud riskida sellega, et Jokkerisse minnes võib jääda teiste taha toppama. Seepärast ma proovisin ikka kohe mööduda ja see tasus ennast ära.”

Kokkuvõttes ütles Andre Kiil, et tegu oli toreda üritusega, kuid rada ise on natuke liiga lühike, sest 28 sekundiga sõidetakse ring ja sellega ei jõua väga sõita. Tema hinnangul oleks võinud kaks kurvi juurde teha ja olekski rada valmis olnud.

Teise saarlasena oli samas klassis rajal Toomas Sepp, kes finaali ei jõudnud ja käis teises eelsõidus kokkupõrke tulemusel ka üle katuse. “Ma ootasin antuke rohkem, aga mis teha tehnikasport,” lausus ta, lisades, et suuresti jäi parem tulemus selle stardikokkupõrke taha. “Hea, et me üldse auto kokku saime ja kolmandas eelsõidus jälle stardis olime. Viimasel sekundil saime hakkama, kuigi ei saanud selliseks nagu oleks pidanud, aga tähtis oli, et saaks sõita.”

Toomas Sepa sõnul tuli kokkupõrge konkurendi abiga, kes riivas tema crosscarti tagaratast, mille tulemusel sõiduvahend tõusis õhku ja rohkem polnud vaja. “Ega siis ei saanudki midagi aru, kuidagi ebaloomulik asend oli äkki ja vaatasin, et kuidas see auto siis nüüd nõnda on,” kirjeldas ta avarii olukorda.

Toomas Sepp oli mees kes korraldas Saaremaal enam kui kümme aastat tagasi viimase rallikrossi. “See on äge ettevõtmine ning loodame, et kõik jäid rahule ja saab järgmisel aastal selle jälle siia,” märkis ta.

“Selge on see, et Saaremaa meelitab autosportlasi ja publikut mandrilt kohale, Saaremaale on vaja mingit autospordi kompleksi selle ala arendamiseks. See aitab kaasa ka turismile ja igasugustele muudele ettevõtmistele.”

TULEMUSED

 SUPERCAR

Raimo Kauttio, Soome (Volkswagen Polo)

Roland Murakas, Eesti (Ford Fiesta MK7)

Raini Roomets, Eesti (Škoda Fabia)

SUPER1600

Mihhail Simonov, Venemaa (Renault Clio)

Janno Ligur, Eesti (Škoda Fabia)

Toni Reunanen, Soome (Ford Ka)

JUNIOR1600

Marko Muru, Eesti (Honda Civic)

Martin Juga, Eesti (Lada Samara)

Armin-Marlon Mängel, Eesti (Volkswagen Golf II)

TOURINGCAR

Kristaps Grunte, Läti (BMW 120)

Margo Soomets, Eesti (Ford Fiesta MK6)

Andrus Karu, Eesti (Ford Fiesta MK7)

CROSSKART XTREME

Andre Kiil, Eesti (Speedcar Xtreme)

Allan Kakri, Eesti (Speedcar Xtreme)

Janar Muttik, Eesti (Speedcar Xtreme)

CROSSKART XTREME JUNIOR

Joosep Ralf Nõgene, Eesti (Speedcar Xtreme)

Sander Sepp, Eesti (Speedcar Xtreme)

Robert Kutsar, Eesti (Speedcar Xtreme)

 

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.