main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Andero Kivi rünnakul. Allan Mehik

Andero Kivi ja Victoria Vihman lõpetasid jalgpalliakadeemia

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
29.06.2023
12:43

Eesti Jalgpalli Liidu ja Arte Gümnaasiumi jalgpalliakadeemia keskkooliastme lõpetas 25 noormängijat, kelle hulgas FC Kuressaare kasvandikud Andero Kivi ja Victoria Vihman.

EJL alustas koostöös klubide ja Arte Gümnaasiumiga 2018. aasta sügisest jalgpalliakadeemia projektiga, mis annab igal aastal mitmekümnele noormängijale võimaluse siduda oma haridustee jalgpalliga. Alates 2008. aastast on 10.–12. klassis on olnud võimalik õppida jalgpalliklassis. Tänavune lend on Arte akadeemias järjekorras 15.

Kolmel õppeaastal koguvad noormängijad teoreetilisi teadmisi spordikultuurist ja -eetikast, tervislikust toitumisest, antidopingust, ausast mängust, skautide tööst ning spordipsühholoogiast. Samuti läbisid õpilased kehalise ettevalmistuse koolituse ning omandasid kohtuniku ja EJL D taseme treeneri litsentsi, mis annab võimaluse pääseda C taseme koolitusele pärast kooli lõpetamist.

Lisaks käivad jalgpalliakadeemia õpilased vabatahtlikena EJL korraldatavatel üritustel ja mängudel ning pärast kohtuniku litsentsi omandamist tegutsevad noormängijad aktiivsetena naiste Meistriliiga mängudel kohtunikena.

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.