Aluksne rallil saarlastele neli poodiumi kohta

Kategooriad: Autosport
20.01.2019
09:31

Nädalavahetusel Lätis sõidetud Eesti autoralli meistrivõistluste avaetapil Aluksne rallil jõudis poodiumile neli saarlaste ekipaaži.

EMV3 ehk kaheveoliste kuni 1600 ccm (R2,R1,A6) klassis ning Estonian Junior Challenge sarjas võtsid esimesed maksimumpunktid suurepärast sõitu teinud Robert Virves ja Sander Pruul, kellele see oli esimeseks stardiks Ford Fiesta R2T autol.

“Läks täitsa kenasti,” märkis Robert Virves. “Konkurents selles klassis on tugev ja kuna tegu oli esimese talveralliga ja uue autoga, siis ei osanud miskit oodata, seega tuli tempo meeldiva üllatusena. Muidugi aitas lōpptulemusele kaasa konkurentide ebaõnn.”

Klassi teine koht kuulus Kaspar Kasarile ja Jan Nõlvakule, kes kaotasid meeskonnakaaslastele minuti ja 31,2 sekundiga. Laupäeva mõlemas arvestuses liidrina alustanud Roland Poom ja Ken Järveoja käisid seitsmendal katsel esikohalt üle katuse.

Kuigi  mehed said võistlust jätkata, siis tänu suurele ajakaotusele lõpetati võistlus oma arvestuste seitsmendal kohal. Laupäeval kaotasid aega ka Ken Torn ja Kauri Pannas, kes kuuendal katsel rehvi lõhkusid ning ralli mõlema eelpool mainitud arvestuste neljandal kohal lõpetasid.

EMV5 klassis ehk rahvusliku rühma E9 kaheveoliste autode kuni 1600 ccm mootoriga autode arvestuses teenisid hooaja avaralli maksimumpunktid VAZ 2015-ga kihutavad Timmu Kõrge ja Erik Vaasa. Klassi teine koht siin Tauri ja Ahto Pihlasele Toyota Starletil. Saarlased jäid kaasmaalastest maha lõpuks 28,7 sekundiga.

Tagaveoliste autode rahvuslikus rühmas E11, kus võisteldakse autodega, mille mootori maht on üle 2000 ccm, kuulus võit Marko Ringenbergile ja Allar Heinale BMW M3-l. Klassi kolmandad olid Lembit Soe ja Kalle Ahu, kes jäid võitjatest maha ligi kolme minutiga.

Ralli võitsid Oliver Solberg ja Aaron Johnston VW Polo R5-l.