main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Allar Raamat võistkonda juhendamas. Siim Semiskar

Allar Raamat võistkonda juhendamas. Siim Semiskar

Allar Raamat: saarlastest korvpallurid on usaldusväärsed

Kategooriad: Korvpall
Autor: Alver Kivi
22.11.2022
08:55

15 aastat korvpallitreenerina töötanud ja viimased kuus aastat Tiit Soku korvpallikoolis tegutsenud Allar Raamat peab end Saaremaa spordi pikenduseks Tallinnas ja on seadnud eesmärgiks aidata noortel teha oma arengus ja karjääris vajalik samm.

„Olen palju poisse aidanud ja suunanud neid, kes soovivad midagi saavutada,“ rääkis noorte treener ning esiliigas meeste SK Nord/Cramo ja SK Nord naiste võistkonda juhendav Allar Raamat.

„Kui ma tulin Tallinna Ülikooli, siis tahtsin ikka ka mängijaks saada, aga kahjuks ei tundnud ma sel hetkel ühtegi vajalikku inimest. Kuigi olin koondise kandidaat oli mul raske end pildile mängida.“

Seepärast on Allar Raamat hoidnud end Saaremaa korvpalliga väga hästi kursis. Ta suhtleb Orissaare ja Kuressaare treeneritega, käib maakonna meistrivõistlustel kohal, jälgib meie poiste tulemusi ja on proovinud tuua andekamaid Tallinnasse, kasvõi oma võistkonda. Viimane näide on Rasmus Olop, kes oli väga lähedal liitumisele Nordiga, aga valis Audentese spordiklubi.

Allar Raamatu hinnangul on Saaremaa poisid olnud üldiselt tublid, üsna kiirelt on hakatud tegusid tegema ja end kehtestama. Ka teised Eesti treenerid uurivad aegajalt meie mängijate kohta, sest saarlasi soovitakse kindlasti oma meeskonda.

„Kõik saarlased jäävad kohe eredalt silma,“ lausus ta. „Meie poisid paistavad silma sellega, et nad on usaldusväärsed, nad on suunatavad ja treenitavad ning nad on valmis kõike uut omandama. Mandri poisid arvavad kohati endast liiga hästi ja neid on seepärast raske treenida. Saarlased on kohusetundlikud ja käivad trennides, teavad mis on neile tähtis. Ma pole kunagi näinud, et Mario Paiste või Indrek Kajupank trennis viilivad. Kui annad neile ülesande, see täidetakse sada protsenti.“

Samas on ka palju kutte, kellel on Saaremaa juured, aga elavad, treenivad ja mängivad mandril. Raamatu sõnul on ta otsinud noorte puhul ka vastavaid sidemeid, aga seda on olnud pigem vähe ja selgus on tulnud juhuslikult.

Ta toob näitena Genro Paasi poja Glen-Gregori, kelle kutsus Viimsisse laagrisse ja pärast seda oma trenni. Poiss oli kolm kuud trennis käinud, kui Raamat pidi ta ema palvel koju viima ja kui vastu tuli isa Genro, siis oli asi selge.

Allar Raamatu sõnul on neid poisse palju ja kui ta Saarte mängude korvpallikoondise peatreenerina võimalike mängijate nimekirja koostas, siis sai ainuüksi U18 ja U19 ning nooremaid poisse kokku 12-14 nime.

Lisaks Glen-Gregor Paasile toob ta välja Gregor Alliku, kes on omavanuste Eesti koondise kandev jõud ning Marten Allese ja Marten Jaama. Tuntuim saarlastest vanematega mees on aga Hispaanias mängiv Eesti koondislane Matthias Tass.

Kui noortele lisada veel Eesti meistri- ja esiliiga tasemel mängivad mängumehed ning kõik saarlased ühe lipu alla koondada võiks juba mõelda ka oma meeskonnale kõige kõrgemal tasemel.

„Täna saaks konkurentsivõimelise satsi kokku, aga järgmine aasta oleks juba keeruline, sest vanad staarid kaovad eest ära,“ tõdes Allar Raamat. „Aga noortega on tehtud head tööd ning kahe-kolme aasta pärast võiks selle teema juurde tagasi tulla. Siis oleks meil Kuressaares korralik sats.“

Samas soovitab Allar Raamat jääda siiski realistiks, sest oma Meistriliiga meeskond Saaremaal oleks väga keeruline. „Mõte jääb selle koha peal seisma, kui tuleb mängu raha,“ märkis treener.

„Siin on vaja poistele ikka korralikke palganumbreid, et nad tuleks saarele mängima ja Tallinna kodust ära. Palju meil seda halli massi on kellega trenni teha, oleks vaja 20 mängijat, kellega trenni teha.“

Üks on aga kindel – esindusmeeskond tekitaks rohkem huvi noorte hulgas. „Olen selle poolt, et meil peab olema esindusmeeskond, olgu see kasvõi Orissaare – Kuressaare ühine meeskond. Rahval oleks huvi mängude vastu küll.“

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.