main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Ultrad tribüünidel aktsioonis. Allan Mehik

Ultrad tribüünidel aktsioonis. Allan Mehik

Aleks Lesk: Levadia Ultrad küsisid, kas te kaklete ka?

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
19.06.2020
09:03

Fännigrupi FC Kuressaare Ultrad üks eestvedajaid Aleks Lesk ütles, et tegu on rahumeelse jalgpalli armastava seltskonnaga, kes keskendub oma meeskonna toetamisele ja konflikte teiste fännidega ei otsi.

„Ilmselgelt me ei võta maailmast õpetust, et me peaks kaklema minema,“ märkis Aleks Lesk, viidates üldlevinud negatiivsele arvamusele Ultra fännide kohta. „Levadia omad võib-olla Flora omadega tahavad kakelda ja Levadia Ultra fännid on ka meilt küsinud, et kas me kakleme ka? Aga vastasime, et me tulime siia laulma ja oma meeskonda toetama ning läksime seejärel sõbralikult lahku.“

30-40 inimest koondav fännigrupp üritab alati FC Kuressaare Premium liiga mängudel kohal olla. Ühendusse kuulujad on kõik omavahel miskit pidi seotud, sest mõned on ise Kures mänginud ja teistel on tuttavad klubis.

„Me ei ole päris tavalised fännid, kes tulevad staadionile tribüünidele istuma ja plaksutama, kui värav lüüakse,“ lausus Aleks Lesk, lisades, et Kure Ultrad annavad endast oma lemmikuid toetades ikka pisut enam.

„Teeme püro ja kui meeskond kaotab kümme mängu järjest viskame ka peldikupaberi väljakule, sest meile läheb korda see, mis toimub.  Need inimesed, kes muidu jalgpallist eriti ei hoolinud on nüüd väga tõsiselt asja sees. Nad tulid algul meiega laulma, aga praegu kirjutavad igal nädalal, et nüüd on see jama ja muud probleemid. Oleme jalkat hästi populariseerinud.“

Ometi on FC Kuressaare fännid sattunud ka kergetviisi skandaali, kui esineti Kuressaare kesklinnas asuva baari Uim ees öisel ajal lärmaka lauluga – FC Kuressaare, see on parim tiim, mida iial nähtud siin!

Aleks Lesk ütles, et kõik fännid on kaua oodanud, et staadionile saada. „Oleme seda võimalust uurinud ja riik on ju ka lubanud, aga jalgpalliliit on jätkuvalt seisukohal, et juunikuus Premium liigas tribüünidele veel ei saa,“ sõnas ta.

„Kaua sa kannatad ja suu juba käib laulude järele. Mõned noormehed otsustasid, et õige hetk oleks seal väike toetus oma klubile ära teha. Probleemi siin pole ja on tähtis, et tahetakse oma klubi toetada. Kui sa ka näed inimest linna peal Kure sümboolikaga, siis tuleb soe tunne sisse. On näha, et me käi ainult staadionil ja siis on unustame jalgpalli ära. Meeskond käib meiega alati kaasas.“

Samas on koroonakriisist tulenenud paus olnud fännidele raske ja kahjuks see olukord, kus Premium liigas staadionile ei pääse nende jaoks jätkub. Nii on väiksemate grupeeringutega organiseeritud koosvaatamisi teleri vahendusel.

„Meiega ei ole nii, et tuleme kokku, vaatame mängu ära, lärmame ja läheme laiali. Me teeme ka analüüsi, sest on tähtis ka see, kuidas meeskond väljakul mängib,“ selgitas Aleks Lesk. „Meeskond on teinud suuri muutusi. On näha, et me ei pea vastaseid enam kartma ja võime kõigi vastu minna. On väga hästi mängitud ka tugevatega. Meil on noored poisid hakanud lööma ja on hea tunne, et oleme koos ühise asja eest väljas. Me oleme kõik poisid omaks võtnud, meil on iga mängija jaoks oma laul ning näha on, et nad on meie mehed ja võitlevad Saaremaa eest.“

Aga kui vaja saavad mängijad fännide kommentaarides ka vajalikku kriitikat. „Võime ju mängu jooksul ikka hüüda, et Mairo Miil on kaigas ja mida sa korraldad, aga siis annab mees järgmises mängus imelise söödu, tuleb värav ja on kohe jumal,“ selgitas Aleks Lesk, lisades, et positiivsed ja negatiivsed asjad käivad jalgpalli juurde.

„Oleme meeskonna peatreeneri ja koosseisuga väga rahul ning usume, et siit tuleb midagi väga suurt. Kui nii edasi mängitakse, siis võime kempsupaberirulle kasutada nende õige otstarbega.“

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.