main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Vastuvõtuks valmis. Irina Mägi

Vastuvõtuks valmis. Irina Mägi

Alari Saar maailma tugevama servi ees hirmu ei tunne

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
29.02.2020
09:06

Võrkpalli CEV Challenge Cupi veerandfinaalis tuleb Saaremaa Võrkpalliklubi liberol Alari Saarel hakata tõrjuma Allianze Powervolley Milano väidetavalt maailma ühe parema servija Abdel Azis Nimiri pommlööke, kuid samas võtab ta seda, kui väljakutset ja võimalust.

Huvilistel on Youtube’i vahendusel võimalus vaadata Abdel Azis Nimiri väga tugevaid hüppelt serve, kus Hollandi koondislane on löönud isegi maailma parimatele liberotele ühes geimis kuus ässa järjest.

“Eks ma ikka mõtlen sellele, aga siin ei saa kuidagi ka üle mõelda,” tunnistas Alari Saar. “Eks nemad on ka inimesed ja näeme siis need maailmaklassi servid ära. Meil on ka Javier Jimenez ja Daniel Maciel tugeva hüppelt serviga, aga sealt tuleb ikka kordades tugevamalt.”

Meeskonnas just tugevate hüppelt servide vastuvõtule spetsialiseerunud Alari Saare sõnul on eelseisvad mängud Milanoga tema jaoks kindlasti suur väljakutse. “Kui mõne servi hästi vastu saan, siis see on juba super. Ilmselgelt proovin kõik servid vastu saada, kuid hirmkõva pauku on sealt oodata ja saab näha,” märkis libero.

Alari Saare hinnangul annab mingil määral tugevate servide korralikuks vastuvõtuks ka valmistuda, sest spordihoones on olemas pallikahur, mille maksimum võimsuse peale keeramine teeb sama välja.

“Ega seda palli ei peagi täpselt sidemängijale kätte mängima,” selgitas ta. “Siin tuleb see lihtsalt väljaku peale jätta, sest saali lagi on kõrge. Edasi on see juba sidemängija ülesanne palli korralikult mängida. Kui tundub, et tuleb veidi nõrgem serv, siis peab juba hakkama täpselt sidele suunama.”

Samas on Alari Saar käinud ühe oma sportliku eesmärgina välja jõudmise välisklubisse. Edukas mäng Milano vastu annab selle realiseerimiseks suure tõuke, kuna mängu vaatavad paljud ja kindlasti ka treenerid.

“Usun, et tuleb kõvasti kasuks,” märkis libero, lisades, et alguses see isegi kummitas, aga nüüd enam mitte ja tuleb teha oma asja, sest ega siin paari päevaga väga palju paremaks minna ei saa.

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.