Kategooriad: Tennis
30.12.2021
19:41

Saare maakonna 2021. aasta parimad sportlased selgusid kolme kategooria (spordiklubid, rahvas ja spordikomisjonid) hääletustulemuste teel. Parim neiu on tennisist Grete Gull.

Aasta noorsportlane neidude arvestuses on tennisist Grete Gull 29 (10+9+10) punktiga. Talle järgnesid jooksja Lisett Alt 24 (9+10+5), purjetaja Meribel Vahstein 22 (8+6+8), jalgpallur Kristina Teern 18 (7+2+9), purjetaja Anni Kubjas 17,5 (6+5+6,5) ja purjetaja Trinette Välisson 16 (4,5+8+3,5) punktiga.

Grete Gull võitis ITF-i 5. kategooria noorteturniiri segapaarismängus Hispaanias ning oli nii üksk- kui paarismängus võitja Doha turniiril. Eesti noorte meistritiitlid võitis ta nii üksik- kui naispaarismängus. Riias ITF 4. kategooria turniiril paarismängus sai Gull teise koha ja ta nimetati Eesti U16 neidude hulgas 2021. aasta parimaks mängijaks.

Jooksja Lisett Alt sai neidude arvestuses esikohad Kuressaare linnajooksul 10 km, Tallinn maratonil 21,1 km, Rapla Selveri jooksu 10 km ja oli Muhu jooks 6,3 km üldvõitja. Saare maakonna meistrivõistlustel 10 km neidude 2.

Purjetaja Meribel Vahstein sai Eesti meistrivõistlustel U18 tüdrukute arvestuses Laser 4,7 klassis 3. koha, Eesti karikasarja Laser Radial neidude U21 üldarvestuses 3. koha, Eesti karikavõistluste Lohusalu etapil U21 neidude Laser Radial klassis 2. koha ja Pärnu kevadregatil Laser Radialil 4. koha.