main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Sergei Zamogilnõi Kure treenerina. Irina Mägi

Sergei Zamogilnõi Kure treenerina. Irina Mägi

Kure 25: Sergei Zamogilnõi asemel asub peatreeneriks taas Jan Važinski

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
03.12.2022
09:51

 2001. aasta sügisel FC Kuressaare treeneri postile asunud ja meeskonna Meistriliigasse tõstnud Sergei Zamogilnõi jätkas 2003. aasta hooajal Eesti meistrivõistlustel neljanda koha saanud Narva Transi juhendajana, koha võttis üle Jan Važinski.2001. aastal tegi FC Kuressaare läbi noorenduskuuri ja meeskonna treeneriks asus Jan Važinski asemel Zaur Tšilingarashvili. FC Kuressaare jäi Meistriliigas 7 punktiga viimaseks ja langes Esiliigasse.

 2002. aastal saavutati Esiliigas treener Sergei Zamogilnõi juhendamisel FC Valga järel teine koht. Meeskond kogus 17 võitu, 2 viiki ja 9 kaotust. Meistriliiga üleminekumängudes võideti Kohtla-Järve Lootus, millega tagati 2003. aastaks koht Meistriliigas.

FC Kuressaare president Priit Penu ütles ajalehele Meie Maa, et treeneri vahetus tuli Sillamäelt pärit Sergei Zamogilnõi soovist Ida-Virumaale tagasi minna. “Ta ei kohanenud eestikeelse keskkonnaga ja tahtis oma kodus jätkata,” märkis Penu, kes oma sõnul jäi treeneri tööga rahule. “Läksime lahku sõbralikult ja tema tagasitulek pole välistatud.”

Zamogilnõi rääkis, et talle jäävad tööst Kuressaare meeskonnaga head mälestused. “Algus oli raske, aga lõpus sujus koostöö hästi ja arusaamine oli hea,” selgitas treener, lisades, et pretensioone meeskonnale polnud ja tööd tehti päris korralikult.

Narva Transi tüüri juurde asunud treener ei usu, et meistriliigasse jõudnud FC Kuressaaret ootab tuleval hooajal peksupoisi staatus. “Jalgpalli tase on viimaste aastatega palju ühtlustunud ja Saaremaa meeskonna alistamiseks tuleb pingutada kõigil,” lausus Zamogilnõi.

Panustab saarlastele

Kuna enamus lõppenud hooajal FC Kuressaares mänginud mängijatest jätkab teistes klubides, siis moodustavad tuleval hooajal Eesti jalgpallimeistrivõistluste meistriliigas Jan Vazhinski poolt treenitava meeskonna tuumiku saarlased, kes viimastel aastatel karastunud teises liigas pallinud Sörve JK ridades.

Priit Penu sõnul annavad kõik klubis endale aru, et kerge olema ei saa ja FC Kuressaare võib kõrgemast seltskonnast välja langeda. “Meeskond oleks niikuinii nõrgaks jäänud, isegi siis kui ta oleks komplekteeritud suvalistest mandri vendadest ja nii on igal juhul parem variant saarlastega mängida,” märkis jalgpallijuht.

“Lõpuks saame ka kõigil neil suu kinni panna, kes räägivad, et FC Kuressaares pole saarlasi. Nüüd on ka fännidel põhust tulla vaatama, kuidas saarlased Florale ja Levadiale vastu astuvad. Oleks ideaalne, kui ainult saarlastest koosnev FC Kuressaare tuleks Eesti meistriks, kuid seda ilmselt ei juhtu kunagi,” lisas Penu.

Treener tunnetab arengut

Meistriliiga treeneri kogemusega Jan Vazhinski määramisel treeneriks polnud Priit Penu sõnul kahtlust, sest ta on saarlasi juba kaks aastat juhendanud ja tunneb oma mängijaid hästi.

Jan Vazhinski sõnul on kindlasti vara tulemust nõuda, kuid eeskätt saavad mängijad hea kogemuse. “Praeguse põlvkonna probleemiks on korraliku kooli puudumine, selleks on vaja aga rohkem mänge,” selgitas ta. “Sel aastal peetud rasked mängud Aserbaidzhaani ja Levadiaga näitasid, et meeskond võib mängida ning motivatsioon ja areng on olemas.”

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.