main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Toomas Kasemaa Gibraltari väravas. Erakogu

Toomas Kasemaa Gibraltari väravas. Erakogu

2 päeva alguseni: Gibraltar elab tavalises rütmis, Saarte mängudest märki pole

Kategooriad: Saarte mängud
Autor: Alver Kivi
04.07.2019
09:00

Kui enamus saarlasi alustab sõitu 6. juulil Gibraltaril algavatele Saarte mängudele reede keskpäeval, siis triatloni esindajad Toomas Kasemaa ja Ursel Velve on juba kohal ning nende sõnul eelseisvatest võistlustest esialgu märki ei ole.

“Gibraltaril valitseb tavapärane melu, kõik kohad on turiste täis ja praegu küll kusagilt ei paista, et Saarte mängud on tulemas,” rääkis Toomas Kasemaa kolmapäeva õhtul. “Nägin ühte suunaviita, mis näitas korvpallivõistluste asukohale ja põhiväljakul pandi lava kokku.  Ilmselt on veel vara.”

Ka kohalikega ei ole Toomas Kasemaa veel suhelnud, kuid ta usub, et nad võtavad need võistlused vastu positiivselt meelestatuna, sest ühiskondlikud üritused köidavad inimesi ju alati.

Hoolimata sellest, et Saarte mängud on maailmas olümpiamängude või jalgpalli maailmameistrivõistlustega võrreldes suhteliselt tundmatu, ei ole kahtlust, et neid võistlusi peetakse nüüdseks oluliseks ülemaailmseks spordiürituseks.

Iga kahe aasta tagant maailma 24 saare sportlase osalusel toimuvad võistlused ühendavad mõned maailma kõige isoleeritumad kogukonnad nädala pikkuses võistluseks 14 erineval spordialal.

Ja muidugi osutuvad mängud tihti fantastiliseks treeninguks sportlastele, kes hiljem saavad oma spordis juhtivateks nimedeks. Mitmed sportlased on hiljem olümpiamängudel esindanud oma riike. Mängud võivad olla suhteliselt väikesed, kuid nad on vaieldamatult suurepärane koht, kus näha mõnda homset tähte.

Mõned kuulsamad isikud, kes alustasid oma rahvusvahelist spordikarjääri just Saarte mängudel, on Mani saarelt sirgunud jalgrattur Mark Cavendish, keda peetakse parimaks sprinteriks, kes kunagi Tour de France’il võistelnud, Isle of Wighti esindaja Kelly Sotherton, kes võitis mitu olümpiamedalit, Guernsey esindaja Lee Merrien, kes esindas Inglismaad 2012. aasta Londoni olümpiamängudel ning rääkimata Ahvenamaa maratonimehest Euroopa meistrist Janne Holmenist.

Mängude orgkomitee esinaine Linda Alvarez ütles, et see saab olema Gibraltarile eriline nädal. “Ma olen väga uhke tehtud töö üle, mis on tehtud selleks, et kõik oleks Gibraltaril valmis kord ühe generatsiooni ajal toimuvateks võistlusteks. Tervitame sportlasi ja toetame mänge,” lausus ta.

Saaremaa triatlonistid Villu Vakra, Toomas Loho, Andre Mägi, Toomas Kasemaa ja Ursel Velve sõidavad erinevalt muust delegatsioonist kohale varem, sest laupäeval on võistlusraja ametlik tutvustus ja pühapäeva hommikul kell 8 on vaja juba stardis juba.

“Teistel on kindlasti kõrgemad sihid, minu eesmärk on lihtsalt läbi teha, aga kindlasti julgeme mõelda medalitele,” märkis Toomas Kasemaa, kelle sõnul on ilm ilus, väljas on 26-27 kraadi sooja ja võistelda saab olema kindlasti raske.

LOO KASUTAMINE AUTORI LOATA KEELATUD

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.