main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Akvatoooriumis. SMS

Akvatoooriumis. SMS

𝗩anade Kalade regatt tõi endised ässad kokku

Kategooriad: Purjetamine
Autor: Alver Kivi
22.09.2022
09:28

𝗩anade Kalade regatt tõi

Hulk endisi noorpurjetajaid kogunes Kuressaare jahisadamasse, et Aivar Lausi eestvedamisel maha pidada legendaarne Vanade Kalade Eesti meistrivõistlused 2022 Optimist klassi purjetamises.

Regatt sai alguse endiste noorpurjetajate treeneri Aivar Lausi algatusel 1995. aastal toonases Nasva jahtklubis. Peale 12 aastast pausi see taaselustati. 2Esimene regatt üle aastate, et saame sõbrad taas kokku ja vaatame kuidas läheb,“ võtab Aivar Laus ise selle algatuse kokku.

Sellel aastal osales 18 meest ja 3 naist. Mehed olid jagatud kahte gruppi – kerged ja rasked.

Raskete kaalus võitis Tarmo End, kes oli viimati Optimist paadis 2004. aastal siin samas Vanade Kalade regatil. „Purjetamine on kui jalgrattasõit, mis korra selgeks saanud, see enam meelest ei lähe, ainult jalad ei tule enam järgi, ei paindu nii palju kui varem,“ võttis Tarmo End oma päeva kokku.

Kergete kaalus võitis Aksel Artus, kes sai sellel võistlusel võistelda esmakordselt. Väikese poisina ta juba mõtles, et kunagi saab ka tema sellel võistlusel osaleda ja auga välja teenida tiitli Vana Kala ja nii ka läks.

Naistest võitis Pärnu Purjespordikooli treener Elise Umb, kes sai kõiki neid oskusi katsetada, mida ta oma treeningutel oma õpilastele õpetab ja tuleb välja, et need peavadki paika, et võitja olla.

Kerged mehed: 1. Aksel Artus, 2. Mihkel Tamm, 3. Karl Kolk, 4. Juhan Kolk, 5. Olari Vokk, 6. Erki Riim, 7. Risto Riim, 8. Risto Leedo, 9. Taavi Välisson. Rasked mehed: 1. Tarmo End, 2. Toomas Vara, 3. Kaspar Saare, 4. Priit Riim, 5. Indrek Lepp, 6. Ott Kolk, 7. Siim Viljakainen, 8. Meelis Saarlaid, 9. Indrek Aavik.

Naised: 1. Elise Umb, 2. Triin Sarapuu, 3. KĂĽlle Andreas

Saaremaa Merispordi Selts

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.